Najnowsze informacje

Więcej zachorowań na grypę

Początek jesieni to w Płocku i powiecie płockim wzrost zachorowań na grypę. Jak dowiedzieliśmy się w płockim sanepidzie, w październiku w Płocku zanotowano dwa razy więcej, a w powiecie płockim trzy razy więcej zachorowań na grypę niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Mimo widocznego wzrostu zachorowań mieszkańców pracownicy sanepidu uspokajają, że to nie jest jeszcze epidemia. Jednocześnie przypominają o profilaktyce i dodają, że większa liczba zgłoszeń to po części efekt kampanii społecznych i większej świadomości pacjentów, którzy zgłaszają się do lekarzy i nie próbują leczyć grypy samodzielnie.
Jak wyglądają październikowe statystyki? W październiku w Płocku zachorowały 4204 osoby (w ubiegłym roku od 1 do 21 października w sanepidzie odnotowano 2002 zachorowania). Jeśli chodzi o sytuację w powiecie płockim, to w październiku 2016 roku było 559 zachorowań na grypę. W tym samym czasie roku bieżącego w sanepidzie odnotowano już 1261 zachorowań. Co radzą specjaliści?

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna sztuczna nerka dla oddziału nefrologii

Supernowoczesny sprzęt do hemodializ trafił na oddział nefrologii szpitala wojewódzkiego na Winiarach. Aparat Fresenius o …