Najnowsze informacje

Ubywa gabinetów stomatologicznych w płockich szkołach

1 lipca płockie szkoły straciły kolejne etaty i gabinety stomatologiczne. W nowym roku szkolnym dla uczniów realizowane będą świadczenia stomatologiczne w czterech, a nie – jak dotychczas – sześciu szkolnych gabinetach. Jeszcze przed 2014 rokiem samorząd miasta doposażył i sfinansował utrzymanie takich w 17 szkołach.
Zmiany i zmniejszona ilość gabinetów to wynik nowego, obowiązującego od 1 lipca br., konkursu przeprowadzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do końca czerwca umowa na świadczenia stomatologiczne dla uczniów w szkołach realizowana była w sześciu gabinetach szkolnych oraz w przychodni na Miodowej (razem: 3,5 etatu stomatologicznego). Za koordynację i prowadzenie ich odpowiedzialny jest Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. Poza gabinetami szkolnymi i tym na Miodowej, świadczenia stomatologiczne dla dzieci realizowane były do końca czerwca br. jeszcze w trzech innych gabinetach (łącznie w Płocku jest 5 etatów stomatologicznych dla dzieci w 10 miejscach realizowania usług).
Sytuacja zmieniła się w nowym okresie rozliczeniowym obowiązującym od 1 lipca br. do 31 czerwca 2022 roku.

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna sztuczna nerka dla oddziału nefrologii

Supernowoczesny sprzęt do hemodializ trafił na oddział nefrologii szpitala wojewódzkiego na Winiarach. Aparat Fresenius o …