Najnowsze informacje
fot. D. Ossowski

Remonty na oddziałach

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku zbliża się czas remontów i czasowych przeprowadzek oddziałów. Ekipy budowlańców pojawią się na oddziałach giekologiczno-położniczym oraz neonatologicznym. Prace prowadzone będą etapami od maja do końca roku na III piętrze i w przyszłym roku – od lutego do sierpnia na IV piętrze.
Na czas prowadzonych prac pacjenci zostaną przeniesieni. Czekają na nich wolne sale po wyremontowaniu pomieszczeń po dawnym oddziale dziecięcym, mieszczącym się obok bloku operacyjnego.
To dość potężne przedsięwzięcie. Oddział gienkologiczno-położniczy dysponuje 80 łóżkami, z czego 30 przypada na położnictwo i 50 na ginekologię. Rocznie hospitalizowanych jest tutaj ponad 3500 pacjentek, z czego ponad tysiąc kobiet trafia do szpitala na Winiarach, by urodzić. Z kolei oddział neonatologiczny dysponuje 35 łóżkami, w tym 15 w ramach Patologii Noworodka. Rocznie przebywa tu ponad 1300 dzieci.
Remont nie zakłóci pracy oddziałów, nie sprawi też, że pacjenci będą narzekać na gorsze warunki. Pomieszczenia dawnego oddziału dziecięcego są odnowione.
Fundusze na remonty oddziałów znalazły się w budżecie województwa mazowieckiego. To ponad 10 milionów złotych. Inwestycja prowadzona jest, by zwiększyć komfort pacjentek. To dla nich powstają sale pojedyncze lub podwójne z oddzielnymi węzłami sanitarnymi. – Chcemy mieć w końcu na naszych salach zarówno dla kobiet, jak i naszych najmłodszych pacjentów warunki na miarę XXI wieku – zaznacza Stanisław Kwiatkowski, dyrektor WszZ.
Po zakończeniu planowanych remontów wszystko ma wrócić do dawnego porządku. Rozstrzygnie się również, jaki oddział ostatecznie znajdzie się tu na stałe. – Mamy kilka pomysłów, m.in. by uruchomić tu rehabilitację albo neurologię, a może kardiochirurgię – mówi dyrektor szpitala. Na podjęcie ostatecznych decyzji zostało jednak jeszcze dużo czasu.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Kolejna sztuczna nerka dla oddziału nefrologii

Supernowoczesny sprzęt do hemodializ trafił na oddział nefrologii szpitala wojewódzkiego na Winiarach. Aparat Fresenius o …