fot. D. Ossowski

Znów stanie na Starówce 500 kramów!

Przygotowania do Jarmarku Tumskiego ruszyły w mieście pełną parą. Impreza odbędzie się w dniach 2–4 czerwca. Jednak już od początku lutego w Muzeum Żydów Mazowieckich czynne jest biuro jarmarku, nadzorujące całą organizacyjną karuzelę. Przyjmowane są zgłoszenia chętnych wystawców, kolekcjonerów, jak również firm czy organizacji i stowarzyszeń, które chciałyby się wystawić ze stoiskami przy okazji tej imprezy. Lepiej się pospieszyć z decyzją. Liczba stoisk jest ograniczona, dodatkowo obecnie koszt rezerwacji miejsca jest najniższy. Tylko do końca lutego wynosi 200 zł za stoisko.
– W ubiegłym roku na Jarmarku Tumskim mieliśmy 500 wystawców. Podobnie będzie w tym roku – przypomniał podczas konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Kolorowe kramy z różnościami staną w obrębie płockiego Starego Miasta. Zajmą przede wszystkim ul. Tumską, ale też Nowy Rynek, plac Narutowicza, ulicę Grodzką i Starówkę. Cały rejon zostanie tradycyjnie podzielony na strefy: kolekcjonerską, handlową, dziecięcą, sztuki oraz militaria.
Na jarmarku będzie kwitł nie tylko handel – to również wiele imprez towarzyszących. Data tegorocznej edycji zbiega się m.in. z Dniem Dziecka, dlatego przewidziano szereg atrakcji dla najmłodszych. W ramach 9. Jarmarku Tumskiego odbędzie się m.in. 3 czerwca Noc Cygańska, czyli święto muzyki, tańca i kultury romskiej. Warto również zejść nad Sobótkę nad Wisłę, gdzie przy okazji zlotu militarnego zobaczymy szereg pojazdów historycznych. Wydarzenie rozreklamuje parada ulicami miasta. Najcięższe wojskowe sprzęty zatrzymają się jednak od razu nad Wisłą.
Muzeum Mazowieckie specjalnie na jarmark przygotowuje dwie wystawy. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Powtórka z piosenki, czyli Hity Teatru Buffo w Płocku

Takiej kolejki przed kasami Płockiej Orkiestry Symfonicznej dawno nie było. Publiczność wychowana na „Metrze”, wielbiciele …