Najnowsze informacje

Wyjątkowa akcja w zoo

To był wyjątkowy wieczór w płockim zoo. W piątek gościło tu ponad 500 szczególnych VIP-ów z opiekunami. Dostali wszystko, co najlepsze i byli szczególnie traktowani. Na koniec mogli nawet karmić jabłkami słonie, a przy wyjściu otrzymali do domów w prezencie orły… pluszowe maskotki.
Ogród Zoologiczny w Płocku już po raz 13. zorganizował „Wieczór marzeń” adresowany dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. W ten sposób włącza się w ogólnoświatową akcję „Dreamnight at the zoo”. Akcję zainicjowano w roku 1996 w zoo Rotterdam z myślą o dzieciach chorych na raka. Odtąd co roku, w pierwszy piątek czerwca wieczorem, ogrody zoologiczne zapraszają dzieci dotknięte przez los chorobą lub kalectwem wraz z rodzinami i opiekunami.
– Do tej pory jeszcze nie mieliśmy tylu atrakcji – dowiadujemy się w zoo. Na placu przy Grzybku na dzieci czekały występy przygotowane przez Teatr Per Se oraz zespoły MDK-u. Kilka piosenek zaśpiewał też Ryszard Wolbach. Płoccy motocykliści, jak i grupa off-roadowa zabierali milusińskich na przejażdżki. Pojawiła się myszka Minie z Bawidełka. Wielką ucztę dla wszystkich przygotował z kolei Bar Mleczny Tumska. Na koniec tradycyjnie wszyscy udali się na nocne zwiedzanie, podczas którego można było nie tylko oglądać zwierzęta, ale też je karmić. Łase na przysmaki były zarówno słonie, jak i zebry. W herpetarium każde dziecko mogło potrzymać na rękach jaszczurkę, węża czy żółwia.
Wszystkich gości powitał na imprezie prezydent miasta Andrzej Nowakowski, a także dyrektor zoo Krzysztof Kelman, który przypomniał, że tegorocznej imprezie towarzyszy hasło „Spotkanie w ptasim radio”. Nawiązuje ono do aktualnie prowadzonej w europejskich ogrodach zoologicznych kampanii ochrony bioróżnorodności lokalnej „Let it grow – Co w trawie piszczy?”. Ptasie zabawy z tej okazji przygotowała Polska Fundacja Sportu i Kultury Oddział w Płocku. Ponadto po raz kolejny imprezę wsparła Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”.
„Wieczór marzeń” to na pewno szczególna impreza płockiego zoo. Kolejny hit już niebawem. – Powoli przygotowujemy się do lipcowej ZOONOOCY. Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia całej nocy w naszym obiekcie – mówi dyrektor Krzysztof Kelman. Już niedługo ruszą zapisy. Na razie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z piątkowej imprezy na stronie www.tp.com.pl.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w …