Najnowsze informacje

Wybuchowa zabawa nastolatków

Dwóch nastolatków przez cztery dni bawiło się znalezionym na polu poniemieckim granatem. Na szczęście nie doszło do tragedii, a wybuchową „zabawkę” zabrali na poligon saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Cała historia zaczęła się w niedzielę, 22 listopada. Mieszkaniec gminy Wyszogród podczas prac polowych znalazł coś, co przypominało granat. Przedmiot wyglądał jak używany przez armię niemiecką podczas II wojny światowej granat na trzonku. Na mężczyźnie jednak znalezisko nie zrobiło wrażenia i pozostawił niewybuch na polu. Nie przypuszczał, że zainteresują się nim jego synowie. Chłopcy w wieku 13 i 14 lat znaleźli granat i przez cztery dni się nim bawili. Na tyle intensywnie, że ułamali rączkę, w której była umieszczona zawleczka. Dopiero w środę, 25 listopada, mężczyzna znalazł niewybuch we własnym domu. Zanim wezwał policję, wyniósł niewybuch z mieszkania. Po niespełna trzech godzinach na miejsce przyjechali żołnierze z Nowego Dworu Mazowieckiego. Saperzy zabrali niebezpieczne znalezisko na poligon.
– Na szczęście ta historia znalazła swój szczęśliwy finał, jednak nie trudno sobie wyobrazić inne zakończenie. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy znajdują przedmioty, które mogą być niewybuchami, aby zgłaszali to jak najszybciej na policję. Funkcjonariusze w bezpieczny sposób usuną śmiercionośne znalezisko – podsumowuje oficer prasowy płockiej policji st. sierż. Piotr Jeleniewicz.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w …