Najnowsze informacje

Wybierz się na spływ

Płocki Klub Olimpijczyka i Płockie Towarzystwo Wioślarskie zapraszają wszystkich chętnych na spływ wioślarski rzeką Wisłą, na trasie Modlin – Płock. Impreza odbywać się będzie od 7 do 9 września. Zapisy przyjmowane są do 1 września pod adresem: boni935@wp.pl.
Spływ wioślarski został zorganizowany dla upamiętnienia Roku Rzeki Wisły 2017 oraz z okazji 135. rocznicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i 15. rocznicy powstania Płockiego Klubu Olimpijczyka.
Rozpoczęcie spływu zaplanowano na 7 września – czwartek, w Nowym Dworze Mazowieckim w przystani DYLEWSKI KAJAKI przy ul. Mieszka I 6a. Zakończenie – 8 września w sobotę, przystań Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego przy ul. Juliusza Kawieckiego 1a.
Trasa spływu liczy łącznie 79 km, ale została podzielona na trzy etapy. W czwartek uczestnicy wyruszą z Modlina przez Czerwińsk, do Wyszogrodu i będą mieli do pokonania 36 km. Nocleg zaplanowano w Wyszogrodzie.
W piątek uczestnicy wyruszą w trasę długości 43 km z Wyszogrodu do Płocka, zakończoną noclegiem w Płocku. Na sobotę zaplanowano udział w XXXIV Memoriale Juliusza Kawieckiego – głównej imprezie sportowej dla uczczenia 135-lecia PTW.
Spływ wioślarski to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów na wodzie, ale także udział w imprezach towarzyszących. Pierwszego dnia będzie można zwiedzić Twierdzę Modlin, a potem Czerwińsk. W Wyszogrodzie, w sobotę, w planach jest zwiedzanie muzeum Wisły, a w godzinach wieczornych – spotkanie pokoleń wioślarzy.
Swój udział w imprezie potwierdziły osady wioślarskie i kajakowe z najstarszych klubów w Polsce, między innymi z WTW Warszawa i PTW Płock. Do 1 września mogą zapisywać się wszyscy chętni, nie tylko reprezentanci klubów, także sympatycy wioślarstwa.
Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Warto jednak wiedzieć, że osoby zdecydowane na udział w imprezie, pływać będą na własnym sprzęcie przeznaczonym do turystyki wodnej na rzekach śródlądowych. W wyjątkowych sytuacjach organizator może pośredniczyć w pozyskaniu odpowiedniego sprzętu.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Historyczny happening pod pomnikiem Broniewskiego

Działo się to 103 lata temu, 8 kwietnia 1915 roku. Przed wschodem słońca grupa płocczan …