Sprawdź, czy nie zabraknie twoich ulubionych imprez

Wiosna w pełni. Powoli zaczyna się plenerowy sezon imprez kulturalnych w mieście. Wracają ulubione festiwale, koncerty i jarmarki. Co na najbliższe miesiące przygotował Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, a z czego niestety – ze względu na okrojony budżet – musiał zrezygnować?
Ważyły się losy Płockiej Nocy Kabaretowej. Na szczęście impreza jednak się odbędzie. Bilety (w cenie od 70 do 120 zł) są już w sprzedaży i zostało ich naprawdę niewiele. A w niedzielę, 30 kwietnia na scenie amfiteatru zaprezentują się najlepsze polskie kabarety, w tym: Paranienormalni, Marcin Daniec, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Formacja Chatelet. Gospodarzami widowiska będą Kabaret Nowaki oraz Katarzyna Pakosińska. Komu nie uda się dotrzeć do amfiteatru, może obejrzeć relację na żywo w Polsacie 30 kwietnia o godz. 20.05.
Zgodnie z majową tradycją odbędzie się też w Płocku Piknik Europejski. Zaplanowano paradę ulicami miasta i europejskie prezentacje szkół na Starówce. W piątek, 12 maja wraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną wystąpi Krystyna Prońko. Wstępnie piosenkarka miała zaprezentować się w sobotę podczas koncertu plenerowego. Zmieniły się jednak jej plany koncertowe. Udało się przesunąć dzień występu w Płocku, ale obecnie POKiS szuka jeszcze jednej gwiazdy, która uatrakcyjni Piknik Europejski.
Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie też Majunia. Muzyka elektroniczna popłynie w zielonych ogródkach MZOS. Wystąpi m.in. grupa Bitamina. Odbędzie się też tutaj słynący z mocnych brzmień festiwal Rock Tower. Obok startujących w konkursie zespołów jako gość zagra heavymetalowy zespół Nocny Kochanek.
Obecnie POKiS dopina też wszystkie szczegóły związane z tegorocznym, zaplanowanym na pierwszy weekend czerwca Jarmarkiem Tumskim.

Zobacz kolejny artykuł

Powtórka z piosenki, czyli Hity Teatru Buffo w Płocku

Takiej kolejki przed kasami Płockiej Orkiestry Symfonicznej dawno nie było. Publiczność wychowana na „Metrze”, wielbiciele …