Najnowsze informacje

Przewodnik po Płockiej Nocy Muzeów

Nadchodzi długo oczekiwana przez płocczan impreza, czyli Płocka Noc Muzeów. Wygodne buty i naszą ściągawkę szykujemy na sobotę, 20 maja na godz. 18.00. A potem idziemy w miasto szukać wrażeń. Na pewno podczas tegorocznej Nocy Muzeów każdy znajdzie coś dla siebie.
Od razu uprzedzamy, trudno będzie odwiedzić wszystkie miejsca i instytucje, które na tę noc pełną wrażeń przygotowały bogate programy. Dlatego warto udać się na godz. 21.00 na rynek Starego Miasta. Na płocczan będzie czekać trzech przewodników turystycznych, zrzeszonych przy Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Przygotowali oni trzy wyprawy kryjące się pod hasłami: „W poszukiwaniu śladów średniowiecznego Płocka”, „Płock nie tylko z podręczników historii” i „Co Płock zawdzięcza zaborcom?”. Będzie ciekawie, nietuzinkowo i zaskakująco.
Podczas Nocy Muzeów można też zwiedzać Płock indywidualnie, wybierając swoje miejsca z bogatego planu imprezy. W godzinach: 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 i 23.00 można zwiedzać sale reprezentacyjne i zakamarki płockiego Ratusza (pl. Stary Rynek 1), jak również spotkać się osobiście z prezydentem Andrzejem Nowakowskim.
W akcje włączają się również wszystkie placówki podległe pod Muzeum Mazowieckie.

 

Zobacz kolejny artykuł

Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w …