Płocczanin pobił rekord Guinnessa

Nasza płocka motocyklowa sława, czyli jeden z najlepszych polskich stunterów – Maciek „DOP” Bielicki, pobił rekord Guinnessa w jeździe na motocyklu z jednoczesnym tzw. paleniem gumy. Smaczku dodaje fakt, że dokonał tego na najnowszym modelu marki HarleyDavidson – Street Rod, którego premiera odbyła się w marcu 2017 roku.
Dotychczasowy rekord został ustanowiony rok temu w Stanach Zjednoczonych i wynosi nieco ponad 3,6 km. Trasa do przejechania w Rzeszowie zaplanowana była na blisko 5 km. Płocczanin przygotowywał się wcześniej do zadania. Ostatecznie podczas oficjalnej próby przejechał 4479,47 m.
To nie było proste zadanie – wymagało wiedzy i doświadczenia. Nie brakuje ich jednak Maćkowi. Od lat jest bowiem uznanym w kraju stunterem, czyli mistrzem akrobatycznej jazdy na motocyklu.
Organizatorzy akcji: firma Game Over Cycles oraz salon GOC Harley-Davidson Rzeszów złożyli już całą niezbędną dokumentację, by rekord został oficjalnie uznany.

 BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Powtórka z piosenki, czyli Hity Teatru Buffo w Płocku

Takiej kolejki przed kasami Płockiej Orkiestry Symfonicznej dawno nie było. Publiczność wychowana na „Metrze”, wielbiciele …