Najnowsze informacje

Piosenki Miry

Elżbieta Gapińska i Piotr Zgorzelski, nowi płoccy parlamentarzyści, zgodzili się objąć swoim patronatem Międzyszkolny Konkurs Piosenki 20-lecia międzywojennego, czyli pokolenia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, pod hasłem „Drzewo migdałowe”. Konkurs zorganizował komitet na rzecz budowy pomnika założycielki zespołu Mazowsze i SP nr 12 w Płocku. Tygodnik Płocki jest patronem medialnym, a Multimedia Polska fundatorem nagród dla zwycięzców.
Komitet ma zamiar doprowadzić do budowy pomnika najsłynniejszej płocczanki, Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Część pieniędzy na jego budowę już została zgromadzona, na koncie jest ponad 13 tys. zł, a drugim wydarzeniem (pierwszym był koncert w lutym), z którego cały dochód zostanie przekazany na ten cel, będzie impreza zaplanowana na 8 marca 2012 roku.
I właśnie ten koncert ma być wyjątkowym wydarzeniem. Patronat nad nim zgodzili się objąć nowi płoccy parlamentarzyści, Elżbieta Gapińska i Piotr Zgorzelski, a na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej widzowie obejrzą między innymi Płocką Orkiestrę Symfoniczną i laureatów wspomnianego konkursu.
Ale od początku. Do 15 grudnia przyjmowane są zgłoszenia uczestników konkursu, którzy podczas eliminacji zaprezentują się 9 lutego 2012 roku w sali SP 12. Organizator postanowił przeprowadzić konkurs w trzech kategoriach: dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych, wyłącznie dla solistów. Każdy uczestnik zaprezentuje w konkursie jeden utwór w języku polskim, pochodzący z okresu 20-lecia międzywojennego, czyli czasów, w których koncertowała Mira Zimińska-Sygietyńska. Wybór piosenek jest ogromny i nieograniczony, muszą tylko być związane z tematyką konkursu.
Nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych solistów w każdej kategorii ufundowała firma Multimedia Polska, partner akcji budowy pomnika Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Organizator przewidział jeszcze jedną nagrodę. Będzie nią udział w koncercie zaplanowanym na 8 marca. Laureaci zaśpiewają wybrane przez siebie utwory przy akompaniamencie muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej i, mamy nadzieję, pełnej widowni. O koncercie będziemy informować czytelników, na razie zapraszamy młodych ludzi do zgłaszania swojego udziału w konkursie „Drzewo migdałowe”. Dla niezorientowanych dodamy, że „Drzewo migdałowe” to tytuł jednej z piosenek wykonywanych przez panią Mirę.
Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 15 grudnia na adres SP 12, Płock, ul. Brzozowa 3, lub: sp12plock@go2.pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (24) 364 31 90, na stronie internetowej www.sp12plock.pl lub od Tomasza Sarniaka, tel. 692 755 124.    (Jol.)

Zobacz kolejny artykuł

Pieśni wielkopostne i pasyjne

XXIV edycja Festiwalu, który przez lata doczekał się swojej wiernej publiczności, odbędzie się w dniach …