Najnowsze informacje

ORLEN zaprasza najmłodszych do SDK

PKN ORLEN zaprasza najmłodszych mieszkańców na kolejną sztukę teatralną wystawioną w ramach projektu „ORLEN DLA PŁOCKA dzieciństwo z uśmiechem”. Tym razem widzowie poznają zaczarowany świat znanej i lubianej od pokoleń historii Jasia i Małgosi.
Przedstawienie sponsorowane przez PKN ORLEN zostanie zaprezentowane dzieciom w wieku 4–9 lat dwukrotnie 21 maja. Najpierw o 11: 00, a następnie o 14: 00 w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3.
Projekt „ORLEN DLA PŁOCKA dzieciństwo z uśmiechem” to cykl bezpłatnych spotkań z szeroko rozumianą sztuką teatralną adresowaną do najmłodszych widzów. Przedstawienia prezentowane są płockiej publiczności już od marca i zostały zaplanowane w kolejnych miesiącach do końca roku. Dotychczas młodzi widzowie zobaczyli dwa spektakle: „Wielka Misiowa Wyprawa na Księżyc” oraz operę lalkową „Tuba Dei i Anioły”, by wprowadzić najmłodsze dzieci w świat teatru, którego częścią jest także opera.
Na kolejną, trzecią już odsłonę wielkiej przygody z teatrem ORLEN zaprasza tym razem wraz z aktorami PSE Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia, który wprowadzi naszych gości w zaczarowany świat baśni.
Jak zapowiadają artyści, sceniczna adaptacja opowieści napisanej przez braci J. W. Grimm nie traci nic z tajemniczego charakteru. Spotkanie z głównymi bohaterami tej ponadczasowej baśni stanowi cenny drogowskaz na drodze edukacji każdego młodego człowieka.
Rezerwacja bezpłatnych biletów możliwa jest od 15 maja w godz. 15.00–18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury PSML-W, ul. Krzywoustego 3, pod nr. tel. 24 263 35 60. W celu umożliwienia organizacji dogodnych warunków obejrzenia spektaklu dzieciom oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedną wejściówkę może wejść jeden opiekun z dzieckiem.
Spotkania z teatralną sztuką to niecodzienna okazja dla najmłodszych, którzy mogą nie tylko obejrzeć przedstawienia, ale także poznać z bliska pracę aktorów oraz lalki, wziąć udział w animacjach, zrobić zdjęcie z postaciami występującymi w bajkach, no i oczywiście dobrze się bawić. (t)

Zobacz kolejny artykuł

Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w …