Najnowsze informacje

Nie tylko dla rolników

W niedzielę, 13 maja w Łącku odbędzie się Giełda Rolnicza. Będzie to już 27. edycja imprezy. I chociaż w nazwie ma „rolnicza”, to na giełdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Łącka impreza to jedno z największych tego typu przedsięwzięć na Mazowszu. Od lat gromadzi dziesiątki wystawców i tysiące zwiedzających. Tradycyjnie niesłabnącym powodzeniem cieszy się podczas giełdy kiermasz ogrodniczy.
Jak co roku będzie bogata oferta branży rolniczej, punkty konsultacyjne instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz firm prezentujących nowości w zakresie maszyn i urządzeń rolniczych, nawozów, pasz, środków ochrony roślin.
Podczas giełdy nie zabraknie także licznych konkursów dla dzieci i całych rodzin, występów artystycznych oraz kiermaszu żywności regionalnej.
Giełda rozpocznie się o godz. 9.00. Jej organizatorami są Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, powiat płocki, gmina Łąck i Stado Ogierów w Łącku. A honorowymi patronami – minister rolnictwa i rozwoju wsi, wojewoda mazowiecki i marszałek Mazowsza.

Tekst i fot. (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

50 lat Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru

To był jeden z najdłuższych spektakli Teatru im. Jerzego Szaniawskiego. Ale pięćdziesięciu lat, które świętowali …