Najnowsze informacje
anal pump

Miss i mister pomagania

Po raz trzeci w Płocku nagradzani i wybierani będą najpiękniejsi wolontariusze. Do udziału w Ogólnopolskim Konkursie MISS & MISTER Wolontariatu zaprasza jego pomysłodawca Konrad Słomczewski i Bank Żywności w Płocku. Swoich kandydatów można zgłaszać do 15 września. Nazwiska finalistów konkursu zostaną przedstawione podczas finałowej gali 6 października w Teatrze Dramatycznym.
Konkurs to pomysł na prezentowanie osób, które poświęcają innym swój czas, uśmiech, zainteresowanie, dzielą się umiejętnościami i wspierają. To właśnie społecznicy postanowili zorganizować imprezę dla swoich koleżanek i kolegów, którzy mają chęć niesienia pomocy innym. Może to być czytanie książek, pomoc w odrabianiu lekcji, robienie zakupów. – Czasami komuś z boku może wydawać się to proste, ale dla osób pozostających w domach czy takich, które często nie opuszczają swojego domu, wyjście na zwykły spacer jest ważne i o takie sprawy chodzi, o budowanie relacji – mówią wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Banku Żywności w Płocku.
Początkowo konkurs miał mieć zasięg lokalny. Ostatecznie jednak pokazuje wspaniałych ludzi z całego kraju. Do inicjatora Konrada Słomczewskiego dołączył Bank Żywności w Płocku i władze miasta. O tytuł mogą zatem walczyć wszystkie osoby, które robią coś z potrzeby serca dla innych. To konkurs dla osób w każdym wieku, od lat 5. Wybierani będą mister i miss wolontariatu oraz nastoletnia miss i mister, a także miss i mister senior. Na pierwszą edycję konkursu wpłynęło ponad pół tysiąca zgłoszeń. Do finału dotarło dziesięć osób. O tytuł miss i mistera wolontariatu walczyło sześć dziewczyn i czterech chłopaków. Podobnie było w roku ubiegłym.
Wolontariusze będą wybierani i nagradzani w trzech kategoriach wiekowych: 10–15 lat, 16–30 lat i w kategorii 30 plus. Pod uwagę będzie brane przede wszystkim to, jak uczestnicy konkursu pomagają innym. – Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów. To wyjątkowy tytuł i podziękowanie za piękno zewnętrzne i wewnętrzne dla osób, które w wolontariacie z potrzeby serca ciężko pracują. Wybierani tu miss i mister to osoby piękne w sercu – mówiła zapraszając do zgłaszania kandydatów wiceprezes Banku Żywności w Płocku Aldona Cybulska.
Kandydatki i kandydaci zaprezentują się podczas finałowej gali w strojach wieczorowych i stylizacjach własnych. Przedstawione będą również informacje dotyczące ich społecznikowskiej pracy.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Orkiestra dla najmłodszych melomanów

Płocka Orkiestra Symfoniczna koncertem „Szła dzieweczka do laseczka” ponownie rozpoczęła cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych dla dzieci …