Najnowsze informacje

Komu polarowego słonia?

Płocki Wolontariat sprzedaje szczęście!

W Dzień św. Walentego, patrona zakochanych, wolontariusze z Płockiego Wolontariatu wyruszyli w miasto z „Przytulakami”. To sympatyczne, polarowe poduszki z aplikacją słonia. Każdy może je kupić i w ten sposób zapewnić sobie szczęście. W końcu słoń to symbol szczęścia…
Ale nie tylko. – To również symbol dobra i troski o innych. Ma przypominać o potrzebach otaczających nas ludzi – mówi Beata Olszewska, szefowa Płockiego Wolontariatu. Wraz z grupą wolontariuszy, seniorów i osób niepełnosprawnych zajęła się masową produkcją tych nietypowych gadżetów. W każdy piątek praca wre w szwalni Płockiego Wolontariatu. Polarowe poduszki o wymiarach 40×40 szyte są w trzech wzorach.
To „szczęście” można sobie kupić za 30 zł. A cały dochód ze sprzedaży ma wesprzeć seniorów. Akcja rozpoczęła się we wtorek, 14 lutego. Wolontariusze zajrzeli m.in. do płockich lokali gastronomicznych. Potem „Przytulaki” pojawią się na Allegro, więc słonie mają szansę podbić nie tylko Płock, ale też Polskę.
To kolejna akcja pomocowa Płockiego Wolontariatu. Projekt realizowany jest wspólnie z Płockim Centrum Inicjatyw Społecznych.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w …