Najnowsze informacje
Fot. Grzegorz Szkopek

Giełda nie tylko dla rolników

W niedzielę, 14 maja, w Łącku odbędzie się Giełda Rolnicza. Będzie to już 26. edycja imprezy. I chociaż w nazwie ma „rolnicza”, to na giełdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Łącka impreza to jedno z największych tego typu przedsięwzięć na Mazowszu. Od lat gromadzi dziesiątki wystawców i tysiące zwiedzających. Tradycyjnie niesłabnącym powodzeniem cieszy się podczas giełdy kiermasz ogrodniczy.
Uroczyste otwarcie Giełdy Rolniczej rozpocznie się o godz. 10.00. Później zostaną wręczone puchary – starosty płockiego za najciekawsze stoisko wystawowe, dyrektora MODR-u za najciekawszą ofertę rolniczą i wójta gminy Łąck za najciekawszą ofertę ogrodniczą.
Po części oficjalnej ruszą artystyczne występy. Będzie można na scenie podziwiać m.in. dzieci z przedszkola w Łącku, zespół „Kujowioki” z Włocławka, „Grzybowianki”, „Dzieci Ziemi Łąckiej”, „Teodorki” z Nowej Góry, „Kamieniaki” z SP w Kamieniu, zespoły kół gospodyń z Podlasia i Nowej Góry oraz Kapelę Płocką.
Nie zabraknie konkursów i pokazów. O godz. 9.00 ruszy konkurs kulinarny „Potrawy mojej mamy”, o 10.00 konkurs KRUS-u „Pracuj bezpiecznie” o 11.30 konkurs plastyczny dla dzieci, o 12.00 konkurs rzutu podkową, a na 14.30 zaplanowano pokaz woltyżerki. Podczas giełdy odbędzie się zbiórka na rzecz Hospicjum Płockiego „Pola nadziei”, a także rejestracja dawców szpiku.
Organizatorami Giełdy Rolniczej są Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, powiat płocki, gmina Łąck i Stado Ogierów w Łącku. A honorowymi patronami minister rolnictwa i rozwoju wsi, wojewoda mazowiecki oraz marszałek Mazowsza.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Historyczny happening pod pomnikiem Broniewskiego

Działo się to 103 lata temu, 8 kwietnia 1915 roku. Przed wschodem słońca grupa płocczan …