Najnowsze informacje
fot. Dariusz Ossowski

Czas na odpust w Farze i jarmark Św. Bartłomieja

Czas na Jarmark św. Bartłomieja. Znów na Starówce staną kramy z różnościami. A do tego przewidzianych jest wiele innych atrakcji towarzyszących.
Tegoroczny Jarmark św. Bartłomieja planowany jest w dniach 25-27 sierpnia. Inna data nie wchodzi w rachubę, bo chodzi o zachowanie tradycji. 24 sierpnia przypada dzień Świętego Bartłomieja. Jest on patronem płockiej fary. Stąd też odprawiana jest związana z nim doroczna uroczystość odpustowa. Przed laty temu wydarzeniu towarzyszył Jarmark św. Bartłomieja. Po przerwie Płock powrócił do tej tradycji, dzięki której kramy rozstawione są na całym Starym Rynku. A że lubimy takie imprezy w mieście, to co roku czekamy na nie z utęsknieniem.
Tegoroczny IV Jarmark św. Bartłomieja będzie towarzyszył Nadwiślańskiemu Festiwalowi Folklorystycznemu Vistula Folk Festival. Imprezy podzielone są Starym Rynkiem, na którym z jednej strony na wystawionych stoiskach będzie można kupić m.in. rękodzieło i regionalne przysmaki, a z drugiej strony – obejrzeć występy zespołów zaproszonych na 6. Vistulę.
Przy okazji organizatorzy Jarmarku Św. Bartłomieja zapowiadają również m. in. warsztaty artystyczne, zabawy i konkursy oraz spektakl Teatru Impresyjnego. Na pewno warto wybrać się w najbliższy weekend na Starówkę.

BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Unikalne mercedesy na ulicach Płocka

Urlop w połowie czerwca? Niemożliwe. Od 15 lat w środkowy weekend czerwca odbywa się w …