Najnowsze informacje

Przychodzi moda na Skrwę

Nie trzeba jechać na Mazury na Krutynię, czy na Pojezierze Suwalskie, by popłynąć Czarną Hańczą i przeżyć niezapomnianą przygodę. 12 km od Płocka, w Radotkach, znajduje się Osada Młynarza – miejsce, z którego można wyruszyć kajakiem po rzece Skrwie. Spływ może być krótki, półtoragodzinny, można także dojechać do Cierszewa, a stamtąd do Murzynowa. Warto dodać, że do Radotek można dojechać autobusem linii 102 Komunikacji Miejskiej.
Jest tu spokojnie, cicho i tajemniczo. Turystów nie ma zbyt wielu, miejsce jest jeszcze nieznane i niezadeptane. Kiedy miłośnicy turystyki kajakowej o nim usłyszą, już tak spokojnie nie będzie.
Wraz z końcem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji przyszedł moment na zagospodarowanie wolnego czasu. Nie każdego stać na daleki wyjazd, nocowanie w hotelach. Wiele osób preferuje odpoczynek na łonie natury, obcując z przyrodą, najlepiej niedaleko od domu.
Kiedy jednak zaczyna się szukanie ciekawego miejsca w najbliższej okolicy na wakacje, to oprócz paru popularnych miejsc, znanych ścieżek rowerowych, plaż nad jeziorami, mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego nie potrafią wymienić nic więcej. Nie wiedzą, że bardzo blisko, 12 km od Płocka, znajduje się Brudzeński Park Krajobrazowy, w którym można aktywnie spędzić czas.

Zobacz kolejny artykuł

Ta historia jest wciąż żywa…

Rozmowa z Teresą Trojanowską – siostrzenicą pochodzącego z Bromierza Wacława Michalskiego – zamordowanego na Rakowieckiej …