Ponad 2 tys. reklamacji na mandaty

Od chwili uruchomienia w Płocku w październiku ub. r. strefy płatnego parkowania często słyszy się opinie kierowców na temat nowych zasad. Jedni są zadowoleni, bo w dzień roboczy nie muszą długo szukać miejsca, inni mają mnóstwo zastrzeżeń co do działania służb.
Nasz czytelnik, pan Stanisław, pewnego dnia znalazł za szybą swojego samochodu zawiadomienie, że musi uiścić 50 zł opłaty dodatkowej za pozostawienie pojazdu na miejscu parkingowym. Pewnie zdecydowałby się zapłacić i nie dochodzić swoich racji, gdyby nie – jak to określił – zbieżność czasowa parkowania i wystawienia zawiadomienia przez kontrolera oraz niewłaściwe oznakowanie parkingu.
– Wychodząc z samochodu, po zaparkowaniu spojrzałem na zegarek. Była godz. 14.18, na zawiadomieniu również jest godz. 14.18, co oznacza, że kontroler nr 006 był obecny w pobliżu mojego pojazdu, kiedy parkowałem. Dlaczego kontroler, widząc samochód z obcą rejestracją oraz wysiadającą z pojazdu osobę starszą z laską, nie zwrócił mi uwagi, że parking jest płatny, tylko szybko wystawił zawiadomienie na podstawie którego muszę uiścić karę dodatkową? – pyta.
Pan Stanisław nie mógł się pogodzić z tym faktem i wystosował reklamację do Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku, w której wyjaśnił swoje racje. „Analiza oznakowania parkingu świadczy o tym, że jest to pułapka dla osób starszych, mniej sprawnych, by wyciągnąć od nich opłatę dodatkową. Mam 72 lata i postępujące zwyrodnienie stawów biodrowych, chodzę o lasce. W poprzednich latach dysponowałem kartą parkingową, która poprawiała komfort mojego życia. Tego dnia, w sądzie rejonowym miałem rozprawę o ustalenie stopnia niepełnosprawności, by uzyskać nową kartę parkingową. Mieszkam poza Płockiem, nie śledzę na bieżąco obejmowania kolejnych parkingów opłatami” – zapewnia w reklamacji.

Zobacz kolejny artykuł

Ta historia jest wciąż żywa…

Rozmowa z Teresą Trojanowską – siostrzenicą pochodzącego z Bromierza Wacława Michalskiego – zamordowanego na Rakowieckiej …

Jeden komentarz

  1. 7) Niezwłoczne pobranie biletu parkingowego – czynność faktyczna – pobranie biletu parkingowego, trwające nie dłużej niż 10 minut od czasu zaparkowania pojazdu,