Najnowsze informacje

Wiersze przy urodzinowym torcie

Już od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego organizowany jest międzygminny konkurs recytatorski. Cieszy się on niegasnącym powodzeniem. Co roku biorą w nim udział uczniowie z wielu okolicznych szkół. Do współzawodnictwa w jubileuszowej edycji przystąpili uczniowie aż 12 podstawówek z: Wyszogrodu, Rębowa, Kobylnik, Iłowa, Chociszewa, Czerwińska, Grodźca, Goławina, Podgórza, Orszymowa, Małej Wsi, Radzikowa.
W tym roku konkurs upływał pod hasłem „Zimowe wierszowanie”. Młodych recytatorów oceniał Mariusz Pogonowski – aktor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku, znany również z seriali telewizyjnych. W jury zasiadły również laureatka konkursu sprzed 10 lat Julia Jakubiak oraz nauczycielka języka polskiego ze szkoły w Orszymowie Olga Sawidzka. Uczestnicy zaprezentowali przed nimi wiersze o tematyce zimowej.
W kategorii klas I–III pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kordziak z SP w Chociszewie, II – Piotr Uniatowski z SP w Grodźcu, a III – Aleksandra Gwiazda z SP w Chociszewie. Wyróżnienia otrzymały: Julia Molak z SP w Iłowie oraz Zofia Zielińska z SP w Wyszogrodzie. W kategorii klas IV–VI kolejne miejsca zajęli Piotr Majewski z SP w Goławinie, Magdalena Brodalka z SP w Orszymowie i Andżelika Sadkowska z SP w Kobylnikach. Wyróżnieni zostali Jakub Kopecki z SP w Małej Wsi i Weronika Chołuj z SP w Radzikowie.
Obok recytatorów wystąpił również chór szkolny prowadzony przez Beatę Krzemińską. Zaprezentował piosenki o tematyce zimowej. Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Karolinę Goszczyńską. Dzięki niej przypomnieliśmy sobie poprzednie edycje konkursu recytatorskiego oraz dotychczasowych laureatów. Atrakcją jubileuszowego spotkania był także tort. Dodajmy, że koordynatorami konkursu są nauczycielki Iwona Kolankowska i Sylwia Szmulewicz.    BeeS
fot. Archiwum

Zobacz kolejny artykuł

Likwidacja szkoły w Lipiankach

Na ostatniej sesji radni gminy Nowy Duninów podjęli decyzję o zamiarze likwidacji szkoły w Lipiankach. …