Najnowsze informacje

Fajerwerki: wojewoda apeluje o ostrożność

Wojewoda mazowiecki przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy odpalaniu fajerwerków, które są nieodłącznym elementem zabaw sylwestrowych. – Sztuczne ognie to materiały pirotechniczne, które są wybuchowe, łatwopalne i należy obchodzić się z nimi z najwyższą ostrożnością, zgodnie z instrukcją użytkowania. Apeluję o rozważny zakup i rozsądne użytkowanie petard i fajerwerków – ostrzega Jacek Kozłowski.
Przed odpaleniem fajerwerków należy się zapoznać z instrukcją ich obsługi. Producent ma obowiązek umieścić ją na opakowaniu, oczywiście w języku polskim. Nie wolno używać fajerwerków w miejscach publicznych oraz tam, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, w pomieszczeniach zamkniętych, na tarasach, balkonach oraz z okien budynków. Nie wolno także odpalać petard i fajerwerków trzymanych w ręku. Nie powinny tego robić także osoby będące pod wpływem alkoholu i innych substancji odurzających.
Materiały pirotechniczne należy kupować tylko w sklepach posiadających odpowiednie zezwolenie. Sprzedawcy powinni pamiętać, że petardy i fajerwerki mogą sprzedać tylko osobom pełnoletnim, legitymującym się dowodem osobistym.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Złodzieje wybierają się w rejs?

19 kwietnia przy ulicy Rybaki w Płocku nieznani sprawcy ukradli dwie kotwice. Straty oszacowano na …