Weekendowe wypadki

W ciągu minionego weekendu płoccy policjanci odnotowali pięć wypadków drogowych. Do dwóch doszło w piątek. – W Świerczynku kobieta kierująca peugeotem z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym auto dachowało. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala – informuje mł. asp. Jarosław Ostrowski z płockiej policji. – W Ciachcinie mężczyzna bez uprawnień kierował oplem. Wyjeżdżając z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z mercedesem. Obu kierowców przewieziono do szpitala. Kierowca opla był nietrzeźwy. Miał w organizmie około 1,8 promila alkoholu.
Do kolejnego wypadku doszło w sobotę w Chmielewie. Z ustaleń policji wynika, ze kierowca toyoty nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad samochodem, który wpadł do przydrożnego rowu. W wypadku ranna została pasażerka auta.
Do dwóch kolejnych wypadków doszło w niedzielę. W Brudzeniu Dużym rowerzysta wymusił pierwszeństwo przejazdu kierowcy samochodu osobowego. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala. W Drobinie został potrącony pieszy, który przebiegał przez jezdnię w rejonie skrzyżowania.
Policjanci odnotowali także 37 kolizji drogowych – 20 na ulicach Płocka i 17 na drogach powiatu. W Płocku na ulicach Traktowej i Kazimierza Wielkiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Czterech kolejnych nietrzeźwych kierujących mundurowi zatrzymali Nowym Bromierzu, Drobinie, Garwaczu i Czermnie.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 16 marca

Starostwo Powiatowe w Płocku poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Trwają …