Najnowsze informacje

Utrudnień na ulicy Łukasiewicza ciąg dalszy

Od najbliższego czwartku, 15 marca zostanie zamknięty dla ruchu drugi odcinek ulicy Łukasiewicza – od ul. Batalionów Chłopskich i Gałczyńskiego do ul. 7 czerwca 1991 r. – Całkowite wyłączenie z ruchu nastąpi po porannym szczycie komunikacyjnym, czyli po godz. 10. Przejezdne pozostaną skrzyżowania ul. Łukasiewicza z Gałczyńskiego i Batalionów Chłopskich oraz z 7 czerwca 1991 r. Prace na tym odcinku potrwają do końca maja. Tymczasową organizację ruchu ilustruje zamieszczony schemat. Nadal zamknięty dla ruchu jest odcinek ul. Łukasiewicza od ul. Tysiąclecia do Gałczyńskiego i Batalionów Chłopskich – informuje ratuszowy zespół współpracy z mediami.
Przebudowa ul. Łukasiewicza jest elementem tzw. programu mobilności miejskiej, na który składa się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Tysiąclecia oraz Mickiewicza, zakup 25 autobusów hybrydowych, budowa parkingu przy ul. Bielskiej (w systemie „park and ride”), a także zamówienie 40 nowych wiat przystankowych. Całkowity koszt projektu przekracza 92 mln zł. Na jego realizację zdobyliśmy dotację z UE w wysokości 66,5 mln zł. Przebudowa samej ul. Łukasiewicza kosztować będzie 28,2 mln zł.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Mężczyzna zatrzymany za atak na konkubinę

Gostynińscy policjanci zatrzymali 35-latka, który groził i ranił nożem swoją konkubinę. Dodatkowo mężczyzna odpowie za …