Najnowsze informacje

Sesja Rady Powiatu w Płocku – koniec z Ecoriverem i pieniądze z obligacji

Podczas sesji Rady Powiatu w Płocku, która odbyła się w środę, 20 września, radni dowiedzieli się od starosty Mariusza Bieńka o zakończeniu kwestii kompostowni odpadów w Ciółkowie. Podjęli też decyzję o wyemitowaniu przez powiat obligacji na kwotę 20 mln zł.
Starosta płocki Mariusz Bieniek poinformował radnych, że zakończyło się wykonanie zastępcze prowadzone przez powiat płocki, czyli wywieziono odpady z terenu byłej kompostowni firmy Ecoriver w Ciółkówku (gm. Radzanowo). W sumie wywieziono ponad 8,3 tys. ton odpadów, a kosztowało to powiat 933 tys. zł. – Problem kompostowni został zamknięty – stwierdził starosta. Dodał, że powiat będzie teraz starał się odzyskać pieniądze lub przejąć majątek firmy.
Radni zdecydowali o wyemitowaniu przez powiat obligacji wartych 20 mln zł. Celem emisji obligacji jest spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wyemitowanych obligacji w kwocie 20 mln zł. Charakter planowanej operacji ma na celu obniżenie kosztów obsługi zadłużenia. Mają się one obniżyć o ok. 950 tys. zł.
* Więcej w wydaniu Tygodnika Płockiego we wtorek, 26 września.

Zobacz kolejny artykuł

Napad na stację paliw w Gąbinie – aktualizacja

Płocka policja potwierdza, że dziś (piątek, 20 kwietnia) około godziny 4.50 doszło do napadu na …