Najnowsze informacje

Płocka tancerka dziesiąta na mistrzostwach świata

MAJAMaja Ferszt z Płocka znalazła się w ścisłej dziesiątce najlepszych tancerzy świata w kategorii do lat 11. Wystartowała w 14. World Dance Week – mistrzostwach świata rozegranych w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
Przepustką do zawodów dla utalentowanej płocczanki okazały się znakomite wyniki i tytuły, jakie osiągnęła podczas sezonu 2013/2014. – Trenowała też pilnie pod okiem wybitnych instruktorów: Jarosława Zaniewicza – solisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Pawła Michno – choreografa tańca jazz i modern – tłumaczy Małgorzata Staniszewska, trenerka Majki i właścicielka Studia Tańca FAME z Płocka.
Maja wystartowała w Mikołajkach w kategorii ballet/pointe oraz modern i zajęła 10 miejsce. – Niestety, nie mogłam pojechać z moją kruszyną na tak ważne zawody, jednak non stop oglądałam relacje na żywo prosto z Mikołajek. Byłam w stałym kontakcie z mamą Majki. Ostatnie wskazówki przekazywałam przez SMS – mówi Małgorzata Staniszewska. Sukces ten buduje, bo o talentach z Płocka robi się w Polsce coraz głośniej.
Wyjazd płocczanki na mistrzostwa świata był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka.
BeeS
fot. arch.

Zobacz kolejny artykuł

Mężczyzna zatrzymany za atak na konkubinę

Gostynińscy policjanci zatrzymali 35-latka, który groził i ranił nożem swoją konkubinę. Dodatkowo mężczyzna odpowie za …