Najnowsze informacje

Płocka tancerka dziesiąta na mistrzostwach świata

MAJAMaja Ferszt z Płocka znalazła się w ścisłej dziesiątce najlepszych tancerzy świata w kategorii do lat 11. Wystartowała w 14. World Dance Week – mistrzostwach świata rozegranych w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
Przepustką do zawodów dla utalentowanej płocczanki okazały się znakomite wyniki i tytuły, jakie osiągnęła podczas sezonu 2013/2014. – Trenowała też pilnie pod okiem wybitnych instruktorów: Jarosława Zaniewicza – solisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Pawła Michno – choreografa tańca jazz i modern – tłumaczy Małgorzata Staniszewska, trenerka Majki i właścicielka Studia Tańca FAME z Płocka.
Maja wystartowała w Mikołajkach w kategorii ballet/pointe oraz modern i zajęła 10 miejsce. – Niestety, nie mogłam pojechać z moją kruszyną na tak ważne zawody, jednak non stop oglądałam relacje na żywo prosto z Mikołajek. Byłam w stałym kontakcie z mamą Majki. Ostatnie wskazówki przekazywałam przez SMS – mówi Małgorzata Staniszewska. Sukces ten buduje, bo o talentach z Płocka robi się w Polsce coraz głośniej.
Wyjazd płocczanki na mistrzostwa świata był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka.
BeeS
fot. arch.

Zobacz kolejny artykuł

Przerwa w dostawie wody przy ul. Żyznej

Dziś (wtorek, 20 lutego) od godziny 8.00 rano do godzin popołudniowych nastąpi przerwa w dostawie …