Królowie znów w Płocku

Trwają w Płocku przygotowania do Orszaku Trzech Króli. Tym razem w główne role wcielą się: ks. Krzysztof Jaroszewski, Kazimierz Urbaniak i Ejiotor Nnamaka. Poczet gwiazdy betlejemskiej stworzą „Ułani” ze Stowarzyszenia Patria Polonia. Mile widziani będą tu też wszyscy mieszkańcy Płocka, zwłaszcza zorganizowane grupy dzieci i młodzieży przebrane za anioły, pastuszków i dworzan.
– Potrzebujemy również do straży porządkowej dużej grupy mężczyzn – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy wydarzenia. Swój udział już zapowiedzieli: policjanci, strażnicy miejscy, uczniowie szkoły wojskowej PUL, strażacy, harcerze, Straż Ojcowska.
Orszak wyruszy we wtorek 6 stycznia o godz. 11.00 z placu przed teatrem (ul. Nowy Rynek). Po drodze odegranych zostanie 6 scenek przygotowanych przez nauczycieli i uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zagrają również aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku oraz zespół Dzieci Płocka. Orszakowi po drodze przygrywać będzie kapela góralska. Ponadto każdy otrzyma bezpłatnie koronę i śpiewnik. Orszak dojdzie na godz. 12.00 do Stanisławówki, gdzie przewidziana jest msza święta. Przy okazji poznamy tutaj zwycięzców Konkursu Rodzinnego Szopek Bożonarodzeniowych.
W Płocku Orszak przejdzie już po raz czwarty. Przyświecać mu będzie hasło „Pokój – Radość – Rodzina”.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 16 marca

Starostwo Powiatowe w Płocku poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Trwają …