Najnowsze informacje

Nie żyje ofiara wybuchu

Zmarła 80-letnia kobieta poparzona w wybuchu gazu przy ulicy Osiedlowej w Słubicach. Poparzeń doznały także 63-letnia kobieta oraz kilkumiesięczne dziecko. To niestety nie było jedyne poważne zdarzenie w gminie Słubice. Dwa dni wcześniej spłonął doszczętnie dom w Leonowie. Osobom poszkodowanym w obu zdarzeniach pomaga Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, władze gminy, ale też mieszkańcy, którzy nie chcą bezczynnie patrzyć na tragedię sąsiadów.
W poniedziałek, 13 listopada, po godzinie 14.00, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wysłał strażaków z OSP w Słubicach do akcji. Tym razem doszło do wybuchu w jednym z domów przy ulicy Osiedlowej w Słubicach. Jadąc na miejsce wiedzieli, że przede wszystkim będą udzielać pomocy osobom poszkodowanym w eksplozji. Do akcji wyruszyły w sumie trzy wozy OSP w Słubicach. Z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku wyjechały dwa kolejne wozy gaśnicze.
Do akcji zadysponowano także dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – z Płocka i Łodzi, oraz trzy karetki z zespołami ratownictwa medycznego. Na miejsce pojechali także policjanci z Gąbina i Płocka.

Zobacz kolejny artykuł

Kolejne centrum handlowe w Płocku?

Informację o planach wybudowania centrum handlowego pomiędzy ulicami Chopina i Targową podał kilka dni temu …