Najnowsze informacje
anal pump

Przed Świętami pomagamy najchętniej

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, wyrzuty sumienia, że nie za bardzo interesujemy się dolą i niedolą innych, zmuszające do refleksji rekolekcje adwentowe, białe płatki śniegu, które sprawiają, że świat wydaje się nam piękniejszy, a może zupełnie coś innego? Dość powiedzieć, że w tym czasie jesteśmy o wiele bardziej skłonni pomagać innym. Zatem czy to coś złego, że najbardziej otwarte serca mamy w tym właśnie czasie? Pewnie nie, bo niezależnie od pory roku liczy się każdy gest skierowany w kierunku drugiego człowieka. A tym, którzy koniecznie chcą się włączyć w pomaganie innym, podpowiadamy, gdzie, kiedy i dla kogo moW Płocku i regionie płockim nie zabraknie akcji, pomysłów, a przede wszystkim chęci do tego, by czas świąt dla wszystkich był najpiękniejszy – z pełnym stołem, paczkami i wigilią w towarzystwie innych osób.

1, 2 i 3 grudnia zbieramy od otwarcia do zamknięcia
Jak co roku kwestować będą wolontariusze Banku Żywności w Płocku. Od lat mali i więksi mogą liczyć na ich wsparcie. Nie tylko przy okazji świąt Bożego Narodzenia, ale w tym czasie oczywiście dwoją się i troją, by obdarować jak największą ilością prezentów potrzebujące rodziny. – W tym roku zapraszamy do 75 sklepów w Płocku, powiecie płockim, sierpeckim, gostynińskim, gdzie w dniach od 1 do 3 grudnia można będzie spotkać naszych wolontariuszy. Charakterystyczne pomarańczowe koszulki i uśmiechnięte twarze zmęczonych, ale pełnych energii wolontariuszy to nasz znak rozpoznawczy, zatem zapraszamy – mówi Aldona Cybulska, wiceprezes Banku Żywności w Płocku.
Co roku kilkusetosobowa rzesza wolontariuszy zbiera po 20–30 ton żywności. W tym roku nie zamierzają obniżyć poprzeczki. Żywność będzie przekazywana do organizacji współpracujących z Bankiem Żywności oraz czterech świetlic środowiskowych w Płocku: przy ulicy Bartniczej, przy Stanisławówce, działającej na Skarpie oraz w Radziwiu. W zbiórce uczestniczyć będzie 610 wolontariuszy. A do specjalnie oznaczonych koszyków można przekazywać wszystkie produkty, które przydadzą się na wigilijnym stole, ale także słodycze i produkty z długim terminem przydatności.

Z Caritas bądźcie 8 i 9 grudnia
Grudzień to tradycyjnie czas zbiórek organizowanych przez Caritas Diecezji Płockiej dla kilkuset podopiecznych. W tym roku do dzielenia się i zapełniania artykułami spożywczymi organizatorzy zapraszają w dniach 8–9 grudnia. – Zbiórki żywności będą prowadzone we wszystkich miastach, gdzie działają nasze placówki, czyli w Płocku, Makowie Mazowieckim, Płońsku, Mławie, Pułtusku, Żurominie. W piątek 8 grudnia od godziny 14.00, w sobotę 9 grudnia od 10.00 do 18.00 – mówi ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płock, dodając, że rokrocznie ze zbiórek udaje się w samym Płocku przygotować paczki dla około 400 osób.
Caritas zaprasza także swoich podopiecznych i osoby samotne na wigilię do siedziby przy ulicy Sienkiewicza 54, gdzie co roku kilkadziesiąt osób samotnych spędza wspólnie ten wyjątkowy dzień. Osoby samotne, które w tym roku chcą w wigilię dołączyć do Caritasowskiej rodziny, mogą zapisywać się w siedzibie Caritas przy ulicy Sienkiewicza 54.
Wigilia i Caritas to jeszcze jedna możliwość pomagania. Chodzi tu o Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są symbolem pamięci o najmłodszych oczekujących na nasze wsparcie i pomoc. Świece można będzie nabyć w każdej parafii. Są one stawiane w wigilijny wieczór na pustym talerzu przygotowanym dla niespodziewanego gościa. Takie możemy kupować od 1993 roku. – Cały dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin czy rodzin ze Wschodu. Dzięki temu możemy organizować dla nich letni wypoczynek – mówi ks. Bugaj.
Świece można także nabyć w sklepie Caritas przy ulicy Sienkiewicza 34 w Płocku.

8 i 9 grudnia zbiórka PCK w Tesco na paczki dla dzieciaków
Do wspólnego pomagania zapraszają wolontariusze PCK. gą otworzyć swoje serca.

Zobacz kolejny artykuł

Długi płockich seniorów

Blisko 1,2 tys. starszych osób ma kłopoty ze spłatą zobowiązań Jedną z najważniejszych zasad ludzi …