Najnowsze informacje

Coraz młodsi milionerzy

Po czym poznać milionera? Nie jest to wcale łatwe, bo dziś wielka posiadłość z basenem, kilka drogich aut w garażu, jacht na Morzu Śródziemnym i ekskluzywne wakacje w egzotycznych krajach nie są znakiem rozpoznawczym tylko tych osób, których konto w roku ubiegłym zostało powiększone o sumę z sześcioma zerami. Mamy nadzieję, że większość z milionerów zarabia swoje pieniądze legalnie, a dzięki temu, że rozliczają się z dochodami w Urzędzie Skarbowym, wiemy, że w porównaniu z rokiem ubiegłym mamy cztery osoby więcej o takim statusie.
Sposobów na legalne zarobienie miliona złotych jest wiele. Niestety, jak widać z liczby osób, którym to się udało, nie jest to wcale łatwe. Można oczywiście odziedziczyć fortunę po bogatych przodkach, wykorzystać swoje szczęście i trafić szóstkę w grze liczbowej. Można także pójść śladem osoby, która ma już milion na koncie. W końcu jeśli komuś się udało, to dlaczego nie mnie?
Zarabianie sumy powyżej miliona jest na pewno satysfakcjonujące, mniej powodów do zadowolenia jest wtedy, gdy trzeba od tej sumy zapłacić podatek. Podatki odprowadzane są do Skarbu Państwa. Czytelnicy Tygodnika Płockiego właśnie dzięki temu obowiązkowi mogą się dowiedzieć, ile takich osób mieszka w Płocku i powiecie. Oczywiście chodzi o osoby, które zarabiają fortunę legalnie.
2016 rok to kolejny, w którym piszemy o milionerach, mając możliwość porównania, czy jest ich mniej, czy więcej, w jakim są wieku, jakiej płci i gdzie mieszkają. Także jaką działalnością się zajmują, czyli w co warto zainwestować, jeśli zamierzamy do tej grupy podatników dołączyć.
Po raz pierwszy o rodzimych milionerach pisaliśmy w 2011. Wtedy w płockim Urzędzie Skarbowym doliczono się 98 osób z rocznym dochodem przed opodatkowaniem w wysokości powyżej miliona złotych. Rok później były tylko 92 osoby, ale w 2013 na liście najbogatszych mieszkańców Płocka i powiatu płockiego znalazło się 110 osób, zaś w 2014 nawet 114 osób.
Ten boom zatrzymał się w 2015 roku.

Zobacz kolejny artykuł

Wojsko wraca do Płocka

To pewne – do Płocka wraca Wojsko Polskie. W stolicy północnego Mazowsza swoją siedzibę będzie …