Najnowsze informacje

Zagrają na PGE Narodowym

Na stadionie w Miętnem rozegrane zostały finały wojewódzkie XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze rywalizowali w kategoriach: U-8, U-10 i U-12. W gronie najlepszych znalazła się drużyna SP 22 Płock, zwycięzca w kategorii U-12. Będzie reprezentować województwo mazowieckie podczas finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Finały w województwie mazowieckim odbyły się na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem. Pierwszego dnia zawodów o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 oraz 10, drugiego dnia kibice obserwowali zmagania najstarszej kategorii wiekowej.
Cała impreza była wielkim świętem futbolu, podczas którego największe talenty z regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Młodych piłkarzy oklaskiwali rodzice i kibice. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.
W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewczyn najlepszym zespołem okazała się drużyna Diamonds Academy, natomiast w grupie chłopców zwyciężyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach. W kategorii dzieci do lat 10 złote medale odebrali chłopcy z UKS Irzyk i Varsovia Girls, zaś w kat. do lat 12 ze zwycięstwa w finałowym pojedynku cieszyły się dziewczęta Ząbkovii Ząbki.
Płockich sympatyków piłki nożnej najbardziej interesowała ekipa reprezentująca Szkołę Podstawową nr 22, która ostatecznie pokonała w finale SP 1 Marki. Jak twierdzili obserwatorzy, spore zasługi w tym zwycięstwie miał bramkarz drużyny Konrad Kłodawski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju na tej pozycji. Najlepszym piłkarzem turnieju w tej kategorii wiekowej był Tomasz Walczak.
– Ostatniemu spotkaniu towarzyszyły niesamowite emocje. Obie drużyny przez całe spotkanie były bliskie wygranej, walcząc łeb w łeb. Kciuki przestałam trzymać dopiero w momencie, kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, bo do samego końca nie było wiadomo, kto tak naprawdę wygra i jeszcze w ostatniej akcji wszystko się mogło zmienić – cieszyła się z triumfu trenerka płocczan Aleksandra Rychter.[RTF bookmark start:}_GoBack [RTF bookmark end:}_GoBack
Najlepsze zespoły w kategorii do lat 10 i 12 lat wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi zawodnicy w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Gwiazdy zaczynały karierę w turnieju

Tegoroczna edycja turnieju to wspaniała historia wielu zawodników, którzy podczas tych rozgrywek stawiali pierwsze kroki na murawie w zawodach ogólnopolskich.
Do takiego początku piłkarskiej kariery przyznają się obecni reprezentanci Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Bartosz Salamon, Marcin Kamiński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwira, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.
Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje prezydent Andrzej Duda. Patronat nad turniejem objęły również UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …