Najnowsze informacje
Najlepsi sportowcy 2015 roku. Nagrody zawodnikom wręczał zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski (pierwszy z lewej). Fot. D. Ossowski

XIV Plebiscyt na najpopularniejszych

Nareszcie ruszamy, w zupełnie nowej formule. Jeszcze w ubiegłym roku czytelnicy wybierali tylko najpopularniejszego sportowca i trenera, w tym roku postanowiliśmy znacznie rozszerzyć listę kandydatów. Wybieramy nie tylko najpopularniejszego sportowca i trenera 2016 roku, ale także: młody talent, drużynę roku oraz weterana. Każdy czytelnik, który zechce wziąć udział w głosowaniu, będzie mógł oddać głos w pięciu kategoriach. Zapraszamy do zabawy!
W XIV Plebiscycie, tak jak w latach poprzednich, proponujemy pięciu kandydatów do tytułu trenera roku 2016 oraz 10 zawodników – w tym niestety tylko jedną kobietę – do tytułu najpopularniejszego sportowca 2016 roku.
Zdecydowaliśmy się na oddzielną kategorię – drużyna roku. Każdy, kto zechce wziąć udział w głosowaniu, będzie mógł dodatkowo wybrać zespół, który jego zdaniem dostarczył najwięcej emocji lub osiągnął największy sukces. Według nas w 2016 roku na ten tytuł zasłużyły trzy ekipy. Mamy nadzieję, że za rok lista się wydłuży.
Postanowiliśmy także wybrać weterana roku 2016. Lista jest krótka, ale obiecujemy, że z roku na rok będzie się to zmieniać. Sportowców, którzy dawno zakończyli wiek seniora, ale nadal są czynni i zdobywają medale na mistrzostwach Polski, Europy i świata, mamy sporo. Warto nagradzać ich trud i stawiać za wzór młodzieży.
No właśnie, młodzież… W Płocku mamy coraz więcej młodych sportowców, odnoszących sukcesy w swoich kategoriach wiekowych. Do tej pory nie mieli oni szans na walkę o tytuł najpopularniejszego, bo jednym z wymogów był medal wywalczony przynajmniej na mistrzostwach Polski seniorów.
Do rywalizacji seniorów w różnych dyscyplinach dopuszczani są zawodnicy w różnym wieku. Z punktu widzenia Plebiscytu nie jest to sprawiedliwe. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy stworzyć oddzielną kategorię dla młodych talentów. Zwycięstwo, a przede wszystkim znalezienie się w tej kategorii na pewno da impuls do jeszcze cięższej pracy i wzbudzi chęć znalezienia się w kategorii najpopularniejszy sportowiec roku.
Przed rokiem wybieraliśmy tylko najpopularniejszego sportowca i trenera 2015 roku. Głosami czytelników zwyciężyła drużyna BHT Auto Forum Petra Płock, czyli najlepsi zawodnicy piłki ręcznej plażowej, którzy zdobyli tytuł mistrza Polski, Puchar Polski i III miejsce w Lidze Mistrzów. Tytuł szkoleniowca 2015 roku otrzymał Manolo Cadenas, trener zespołu seniorów Orlen Wisły Płock.
Jak będzie w XIV Plebiscycie, przekonamy się w połowie marca. Swoje głosy czytelnicy będą mogli oddawać na zamieszczonych kuponach. Tak jak co roku, krzyżykiem zaznaczamy tę kandydaturę, która naszym zdaniem zasługuje na tytuł najpopularniejszego.
Nowością w XIV Plebiscycie będzie rezygnacja z numerowania kuponów. Czytelnicy będą mogli je wysyłać bez ograniczeń czasowych. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …