Najnowsze informacje
Najlepsi sportowcy 2015 roku. Nagrody zawodnikom wręczał zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski (pierwszy z lewej). Fot. D. Ossowski

XIV Plebiscyt na najpopularniejszych

Nareszcie ruszamy, w zupełnie nowej formule. Jeszcze w ubiegłym roku czytelnicy wybierali tylko najpopularniejszego sportowca i trenera, w tym roku postanowiliśmy znacznie rozszerzyć listę kandydatów. Wybieramy nie tylko najpopularniejszego sportowca i trenera 2016 roku, ale także: młody talent, drużynę roku oraz weterana. Każdy czytelnik, który zechce wziąć udział w głosowaniu, będzie mógł oddać głos w pięciu kategoriach. Zapraszamy do zabawy!
W XIV Plebiscycie, tak jak w latach poprzednich, proponujemy pięciu kandydatów do tytułu trenera roku 2016 oraz 10 zawodników – w tym niestety tylko jedną kobietę – do tytułu najpopularniejszego sportowca 2016 roku.
Zdecydowaliśmy się na oddzielną kategorię – drużyna roku. Każdy, kto zechce wziąć udział w głosowaniu, będzie mógł dodatkowo wybrać zespół, który jego zdaniem dostarczył najwięcej emocji lub osiągnął największy sukces. Według nas w 2016 roku na ten tytuł zasłużyły trzy ekipy. Mamy nadzieję, że za rok lista się wydłuży.
Postanowiliśmy także wybrać weterana roku 2016. Lista jest krótka, ale obiecujemy, że z roku na rok będzie się to zmieniać. Sportowców, którzy dawno zakończyli wiek seniora, ale nadal są czynni i zdobywają medale na mistrzostwach Polski, Europy i świata, mamy sporo. Warto nagradzać ich trud i stawiać za wzór młodzieży.
No właśnie, młodzież… W Płocku mamy coraz więcej młodych sportowców, odnoszących sukcesy w swoich kategoriach wiekowych. Do tej pory nie mieli oni szans na walkę o tytuł najpopularniejszego, bo jednym z wymogów był medal wywalczony przynajmniej na mistrzostwach Polski seniorów.
Do rywalizacji seniorów w różnych dyscyplinach dopuszczani są zawodnicy w różnym wieku. Z punktu widzenia Plebiscytu nie jest to sprawiedliwe. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy stworzyć oddzielną kategorię dla młodych talentów. Zwycięstwo, a przede wszystkim znalezienie się w tej kategorii na pewno da impuls do jeszcze cięższej pracy i wzbudzi chęć znalezienia się w kategorii najpopularniejszy sportowiec roku.
Przed rokiem wybieraliśmy tylko najpopularniejszego sportowca i trenera 2015 roku. Głosami czytelników zwyciężyła drużyna BHT Auto Forum Petra Płock, czyli najlepsi zawodnicy piłki ręcznej plażowej, którzy zdobyli tytuł mistrza Polski, Puchar Polski i III miejsce w Lidze Mistrzów. Tytuł szkoleniowca 2015 roku otrzymał Manolo Cadenas, trener zespołu seniorów Orlen Wisły Płock.
Jak będzie w XIV Plebiscycie, przekonamy się w połowie marca. Swoje głosy czytelnicy będą mogli oddawać na zamieszczonych kuponach. Tak jak co roku, krzyżykiem zaznaczamy tę kandydaturę, która naszym zdaniem zasługuje na tytuł najpopularniejszego.
Nowością w XIV Plebiscycie będzie rezygnacja z numerowania kuponów. Czytelnicy będą mogli je wysyłać bez ograniczeń czasowych. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Jerzy Brzęczek na kolejne dwa lata z Wisłą

Tuż przed wyjazdem do Białegostoku na ostatni w rundzie zasadniczej mecz ligowy trener Jerzy Brzęczek …