Najnowsze informacje

Wystarczająca zaliczka

Płoccy piłkarze ręczni weszli w decydującą fazę rozgrywek. Do końca sezonu pozostały im cztery najważniejsze spotkania. Najbliższe odbędzie się już w środę w ORLEN Arenie, a decydujące o zdobyciu Pucharu Polski – w niedzielę, w Globus Arenie w Lublinie.
W minioną niedzielę piłkarze ręczni ORLEN Wisły pokonali w pierwszym meczu półfinałowym Azoty w Puławach 29: 26 i zrobili duży krok do finału. W drugiej parze lepsi byli piłkarze Vive Tauronu Kielce, którzy wygrali z MMTS Kwidzyn 24: 19.
Gospodarze postawili płockiej drużynie bardzo trudne warunki. Walczyli jak równy z równym przez 60 min, zostawiając bardzo dużo potu i serca na parkiecie, bo – jak twierdzili – mieli wielki apetyt na sprawienie niespodzianki i wyeliminowanie ORLEN Wisły.
Płocka drużyna od początku kontrolowała grę. W 11. min, po pięknej bramce José de Toledo, zanotowała pierwsze prowadzenie, którego nie oddała do końca. 3-bramkowa przewaga, choć nie gwarantuje zwycięstwa w półfinale, daje handicap przed drugim meczem, zaplanowanym na środę 17 maja, na godz. 18.30.
Finałowe pojedynki odbędą się w następnym tygodniu: pierwszy w środę 24 maja o godz. 18.30, prawdopodobnie w Płocku (szanse, by drugi półfinał wygrała drużyna MMTS Kwidzyn i awansowała kosztem Vive do finału, są niewielkie), zaś ostatni pojedynek w tym sezonie zostanie rozegrany w sobotę 27 maja.
Przypomnieć trzeba o innym wydarzeniu – w niedzielę 21 maja o godz. 19.00 rozpocznie się mecz Pucharu Polski. Spotkają się w nim ORLEN Wisła i Vive Tauron Kielce, a drużyny o trofeum walczyć będą w Globus Arenie w Lublinie.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …