Najnowsze informacje
anal pump

Turniej brydża w Bielsku

W Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku odbył się ostatni, 12. finałowy turniej indywidualny rozgrywek rocznych. W zawodach punktowali najlepsi z płockiego okręgu.
W 12. turnieju indywidualnym (poprzednie odbywały się raz w miesiącu), zwyciężył Leszek Łuniewski, który wyprzedził Grzegorza Narkiewicza i Jerzego Maszendę. W punktacji rocznej najlepszy okazał się prezes Okręgowego Związku Brydża Sportowego Kazimierz Falkowski, przed Aleksandrem Marciniakiem i Jarosławem Szczygłem.
Podczas uroczystego rozdania nagród uhonorowany został także Michał Maszenda, drużynowy mistrz świata U-15. Młody zawodnik otrzymał od klubowych kolegów: Maryli Zdrojewskiej i Aleksandra Marciniaka tablet.
Brydżyści spotkają się w Bielsku na kolejnym turnieju 18 stycznia 2015 roku. Rywalizować będą wtedy o puchar wójta. W zawodach wystartuje również Michał Maszenda, który ostatnie dni starego roku spędził na zgrupowaniu kadr młodzieżowych przed mistrzostwami Europy w norweskim Tromso.
***
Zakończył się także cykl turniejów miast gmin i powiatów. W 2014 roku rozegrano 8 turniejów: w Brodnicy 8 marca, w Sierpcu 23 marca, w Żurominie 1 maja, w Górznie 29 czerwca, w Wąbrzeźnie 13 lipca, w Brodnicy 18 października, w Rypinie 11 listopada i w Świeciu nad Osą 7 grudnia.
W łącznej punktacji najlepszy okazał się Bolesław Krzewski z Płocka, III miejsce w klasyfikacji zajął bielszczanin Rafał Maszenda. Sklasyfikowano 202 zawodników.

***
Zakończyły się również korespondencyjne mistrzostwa Polski, w których zawodnicy walczyli o punkty w comiesięcznych turniejach. Rafał Maszenda z Bielska w kategorii U-20 był drugi, a w wyższej grupie wiekowej, U-25 zakończył rywalizację na 6. pozycji. Ostatecznie zajął 266. miejsce na 3585 zawodników. Jol.

Czołówka ucieka Nafciarzom

Wisła zanotowała wcześniej trzy zwycięstwa z rzędu na swoim boisku. A ponieważ grała ciekawie, szybko …