Najnowsze informacje

Sześć medali Damiana

W Łodzi odbyły się główne mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Jedną z gwiazd zawodów został płocczanin Damian Chrzanowski, który wywalczył sześć medali.
Zawody odbyły się na pływalni Politechniki Łódzkiej „Zatoka sportu”. Wychowanek płockiego klubu MZOS Damian Chrzanowski, obecnie reprezentujący WKS Śląsk Wrocław, pokazał, że mimo półrocznej przerwy w treningu spowodowanej służbą wojskową powoli wraca do formy.
Podczas mistrzostw, na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym w kategorii senior, uległ tylko olimpijczykowi Janowi Świątkowskiemu – zawodnikowi Skarpy Lublin, obecnie trenującemu w USA. W kategorii młodzieżowiec 19-23 lat, Damian był najszybszy i zdobył złoty medal.
Po dopłynięciu do mety okazało się, że uzyskał czas 1: 58,86 – czyli zabrakło mu zaledwie niecałe dwie dziesiąte sekundy do uzyskania minimum na Mistrzostwa Europy w Glasgow.
Na dystansie o połowę krótszym, w kategorii młodzieżowiec, Damian zdobył srebrny medal i ustanowił swój nowy rekord życiowy 0: 54,98.
Dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczył jeszcze w sztafetach klinowych, co ostatecznie dało mu dorobek w postaci sześciu medali na najważniejszej krajowej imprezie.
Po zawodach Damian nie mógł się jeszcze cieszyć z wakacji. W drugi weekend sierpnia, tym razem jako żołnierz Wojska Polskiego, zawodnik wyjedzie do Rosji, gdzie wystartuje w Mistrzostwach Świata Wojskowych.