Najnowsze informacje
anal pump

Płocczanie nadal bez zwycięstwa

Piłkarze ręczni ORLEN Wisły przegrali na wyjeździe z wicemistrzem Francji HBC Nantes 30: 32 (12: 18) w meczu 9. kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Po fatalnej I połowie, przegranej 6 golami, płocczanie próbowali odrobić straty. Zabrakło konsekwencji i czasu.
Przez 8 kolejek grupy A Ligi Mistrzów HBC Nantes zdobyło 11 pkt. i III miejsce w tabeli, wygrywając trzy spotkania i remisując z Rhein Neckar Lowen przed własną publicznością. ORLEN Wisła zajmowała przedostatnią pozycję z dorobkiem dwóch punktów, po wywalczeniu dwóch remisów. Płocczanie na swoim koncie nie mają jeszcze żadnego zwycięstwa. Mecz w ORLEN Arenie zakończył się wynikiem 30: 32.
Trener Piotr Przybecki przed meczem miał do swojej dyspozycji wszystkich zawodników. Płocczanie przystąpili do meczu w najsilniejszym składzie i byli mocno zdeterminowani.
Gospodarze zaczęli bardzo mocno – po pierwszych 90 sekundach prowadzili już 3: 0. Pierwszego gola dla ORLEN Wisły zdobył Lovro Mihic, ale po chwili oddał dwa niecelne rzuty, co wykorzystali goście i w 7. min przy wyniku 5: 1 trener Przybecki poprosił o przerwę w grze. Niestety nie na wiele się to zdało, bo znakomicie spisywał się w bramce Ciril Dumoulin.
Drużyna Nantes bezlitośnie wykorzystywała błędy płocczan, a jeśli już któryś z gości oddał strzał, to piłka stawała się łupem będącego w znakomitej formie Dumoulina. W 11. min gospodarze prowadzili 9: 2.
Po wyjątkowo nieudanym kwadransie gry płocczanie wrócili na boisko zmniejszając rozmiary porażki do wyniku 9: 4. Niestety na więcej nie pozwolił bramkarz francuskiej drużyny i w 21. min gospodarze prowadzili 15: 7. Tak dużej różnicy goli, przy braku pomysłu na grę, fatalnym pudłowaniu i popełnianiu tak dużej ilości błędów oraz przy znakomitej skuteczności w obronie i ataku gospodarzy, nie udało się zmniejszyć. Fatalna I połowa zakończyła się wynikiem 18: 12. Trudno znaleźć jakieś pozytywy w grze płocczan.
Po przerwie przycisnęli gospodarze. Gilberto Duarte strzelił 13. gola po stracie Francuzów. Rzut Przemysława Krajewskiego, a potem Jose de Toledo obronił Dumoulin. W 34. min rzut karny wykorzystał Michał Daszek, do pustej bramki po obronie Marcina Wicharego rzucił Nemanja Obradovic, a chwilę potem z kontry Krajewski i w 38. min był wynik 18: 16.
Gospodarze odpowiedzieli jednym golem i przy stanie 19: 16 trener Przybecki niespodziewanie poprosił o przerwę w grze. Kolejne minuty to błędy obu zespołów, zakończone rzutem z 6 m Jose de Toledo, obronionym przez Dumoulina.
W odpowiedzi dwukrotnie do bramki ORLEN Wisły rzucili gole Francuzi i odskoczyli na wynik 21: 16. Ale płocczanie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, zmuszając gospodarzy do popełnienia błędów. W 52. min, po golu Michała Daszka, po którym był wynik 26: 23, trener Thierry Anti poprosił o przerwę w grze.
Ale ORLEN Wisła poczuła, że może jeszcze sprawić niespodziankę. W 54. min, po rzucie Gilberta Duarte, płocczanie tracili do Francuzów tylko dwa gole (27: 25). W kolejnych minutach spotkania obie drużyny rzucały taką samą ilość bramek i ostatecznie pojedynek zakończył się dokładnie takim samym wynikiem jak w Płocku.
Ostatni mecz w rym roku ORLEN Wisła rozegra na wyjeździe 2 grudnia o godz. 16.00 z MOL Pick w Szegedzie.
HBC Nantes: Cyril Dumoulin – Romain Lagarde, Guillaume Saurina 2, Rudolf Faluvegi 3, Nicolas Claire 2, Senjamin Buric 6, Dominik Klein 1, Dragan Pechmalbec 1, Nicolas Tournat 6, Rock Feliho, Jerko Matulic 1, Kiril Lazarov 3, Eduardo Gurbindo 3, David Balaguer 4.
ORLEN Wisła: Adam Morawski, Marcin Wichary, Adam Borbely – Michał Daszek 4, Gilberto Duarte 5, Przemysław Krajewski 4, Dan Emil Racotea 1, Nemanja Obradovic 4, Valentin Ghionea 1, Sime Ivic 2, Maciej Gębala, Igor Żabic 3, Lovro Mihic 3, Jose de Toledo 3.
Pozostałe wyniki: IFK Kristianstad – Pick Szeged 33: 32, PPD Zagrzeb – Barcelona 24: 32, Rhein Neckar Lowen – Vardar 21: 21.
W tej kolejce ORLEN Wisła praktycznie straciła szansę na awans do LAST 16. Największą niespodzianką było zwycięstwo IFK Kristiansdat nad Pick Szeged, dający Szwedom VI, premiowane awansem miejsce w tabeli.