Najnowsze informacje

Piłkarze ręczni wracają do gry

8 kwietnia w Orlen Arenie płoccy piłkarze rozegrali ostatni mecz fazy grupowej Superligi. Najbliższe spotkanie zaplanowano na 23 kwietnia, kiedy podopieczni trenera Piotra Przybeckiego pojadą na pojedynek ćwierćfinałowy. W Płocku piłkarzy zobaczymy 30 kwietnia.
Piłkarze ręczni na okres świąteczny dostali kilka dni wolnego, by spędzić ten czas z rodziną. Od wtorku rozpoczęli przygotowania do najważniejszej, ostatniej części sezonu, czyli do play-off, którego zwieńczeniem będzie walka o medale mistrzostw Polski.
Kibicom Orlen Wisły nie trzeba przypominać scenariusza kolejnych etapów rozgrywek play-off, ale warto przedstawić terminy, w których zagrają kolejne mecze w drodze do tego najważniejszego, o złoty medal.
Po przebiegu całego dotychczasowego sezonu można wysnuć wniosek, że w finale, podobnie jak to było w latach poprzednich, spotkają się Orlen Wisła i Vive Tauron Kielce, czyli zespoły, które stanęły na czele grup pomarańczowej i granatowej.
Można też przypomnieć, że w tabeli zbiorczej fotel lidera przypadł podopiecznym Talanta Dujszebajewa, którzy w Superlidze nie przegrali ani jednego spotkania. Orlen Wisła dwukrotnie uległa ekipie z Kielc i zaliczyła wpadkę z Piotrkowianinem w Piotrkowie Trybunalskim, ostatecznie zajmując II miejsce w tabeli.
Ten układ ma znaczenie o tyle, że ostatni mecz tego sezonu zostanie rozegrany w hali drużyny, która zajmowała wyższe miejsce w tabeli zbiorczej rozgrywek.
Faza rozgrywek z udziałem Orlen Wisły, czyli ćwierćfinał rozpocznie się 19 kwietnia meczem Gwardii Opole z MMTS Kwidzyn oraz 20 kwietnia Wybrzeża Gdańsk i Azotów Puławy. 23 kwietnia swoje mecze na wyjeździe rozegrają Vive i Orlen Wisła ze zdobywcami dzikich kart.
Bardzo szybko, bo już 25, 26, 29 i 30 kwietnia odbędą się mecze rewanżowe ćwierćfinałów, w ostatni dzień miesiąca o awans do półfinałów powalczy płocka drużyna.
Do półfinałów awansują zwycięzcy par ćwierćfinałowych. Mało kto może mieć wątpliwości, które dwie drużyny powinny bez większego problemu awansować do półfinałów. Mowa oczywiście o mistrzach grup, czyli o Vive i Orlen Wiśle.
Znacznie więcej emocji powinno być w dwóch pozostałych meczach ćwierćfinałowych. Bardzo trudno przewidzieć, którzy z rywali – Gwardia Opole czy MMTS Kwidzyn oraz Wybrzeże Gdańsk czy Azoty Puławy – będą lepsi w rywalizacji.
Trzeba przypomnieć, że ekipy nie grają jak w latach poprzednich, do dwóch lub trzech zwycięstw, ale do wygrania dwumeczu. Oznacza to, że walka będzie do ostatnich sekund pojedynku, bo stawką jest udział w spotkaniach o medale mistrzostw Polski.
Po rozstrzygnięciach ćwierćfinałowych rozgrywki ligowe zostaną zawieszone na dwa tygodnie. W tym czasie polska drużyna narodowa przygotowywać się będzie do zaplanowanego na 7 maja meczu kwalifikacyjnego finałów mistrzostw Europy 2018 z Białorusią. Przypomnijmy, że spotkanie zostanie rozegrane w Orlen Arenie. Już można kupować bilety na ten pojedynek.
Mecze półfinałowe zaplanowano na 13, 14, 16 i 17 maja. Orlen Wisła zagra 14 i 17 maja ze zwycięzcą pary Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy. Drugą parę tworzyć będzie najprawdopodobniej Vive oraz zwycięzca pary Gwardia – MMTS Kwidzyn.
Przegrani z dwóch półfinałów spotkają się 23 i 27 maja w pojedynkach o brązowy medal. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w hali drużyny, która zajęła niższe miejsce w zbiorczej tabeli.
Płockich kibiców interesuje oczywiście mecz o złote medale i tytuł mistrza Polski. Niewykluczone, o ile nie będzie żadnej niespodzianki, że w tej fazie rozgrywek spotkają się Orlen Wisła i Vive Tauron Kielce.
Najlepsze w tym sezonie drużyny zagrają dwa mecze. Z tabeli wynika, że pierwszy mecz odbędzie się w Płocku 24 maja, a rewanż będzie 28 maja. Drużyny zagrają o zwycięstwo w dwumeczu, co oznacza, że wygra ta ekipa, która będzie miała więcej siły, energii i pomysł na zwycięstwo w ostatnim pojedynku sezonu.
Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …