Najnowsze informacje
anal pump

Pierwszy punkt na wyjeździe

Po zwycięstwie nad Lechem Poznań w Płocku, piłkarze Wisły zdobyli jeden punkt w meczu wyjazdowym i strzelili swoją drugą bramkę. Przyznać trzeba, że gol Damiana Byrtka, po asyście Arkadiusza Recy był bardzo zaskakujący, ale równie piękny, jak ten zdobyty tydzień wcześniej przez Dominika Furmana.
W trzeciej kolejce LOTTO Superligi płocczanie zmierzyli się z najbardziej utytułowaną drużyną poprzedniego sezonu, zdobywcą Pucharu i Superpucharu Polski – Arką w Gdyni. Bramkę dla płockiej ekipy zdobył głową Damian Byrtek, który wykończył rzut z autu Arkadiusza Recy. Gospodarze wyrównali, tuż przed zejściem do szatni po I połowie z rzutu karnego.
Spotkanie 3. kolejki zaczęło się znakomicie dla płockiej drużyny. Byrtek strzelił gola w 6 min. Niestety, nasi piłkarze, po objęciu prowadzenia, zamiast próbować podwyższyć wynik, wycofali się, co oczywiście starali się wykorzystać gospodarze. Dwie nieudane próby zaliczył Michał Nalepa, a potem Wisła całkowicie wycofała się do defensywy, broniąc dostępu do swojej bramki.
Tuż przed przerwą po starciu Seweryna Kiełpina i Przemysława Szymińskiego z Rubénem Jurado sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Marcin Warcholak. Trzeba w tym miejscu dodać, że powtórki pokazały, iż faulu nie było, a zdarzenie miało miejsce przed polem karnym. Niestety na tym spotkaniu, podobnie jak na wszystkich z udziałem Wisły, nie było wideorejestratora, by błąd natychmiast naprawić.
Po przerwie trener Wisły zdecydował się dać szansę na grę Bartkowi Sielewskiemu i obu debiutantom. Nie przyniosło to efektu w postaci skuteczniejszej gry, gdyż Wisła nie potrafiła stworzyć sobie dobrej okazji do zmiany rezultatu i mecz zakończył się podziałem punktów.
Na kolejne spotkanie kibiców zapraszamy w piątek 4 sierpnia o godzinie 20: 30. Rywalem płockiej Wisły na stadionie w Płocku będzie jej imienniczka z Krakowa.
< Arka Gdynia: Pavels Šteinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Marcin Warcholak – Adam Marciniak, Yannick Sambea (76 Sergei Krivets) – Patryk Kun, Michał Nalepa (46 Michał Żebrakowski), Grzegorz Piesio – Rubén Jurado (65 Rafał Siemaszko).
< Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński (46 Bartłomiej Sielewski), Damian Byrtek, Patryk Stępiński – Giorgi Merebaszwili, Damian Rasak, Dominik Furman (65 Igor Łasicki), Arkadiusz Reca – Mateusz Piątkowski (46 Adam Dźwigała), Kamil Biliński.
< Pozostale wyniki: Bruk Bet Nieciecza – Zagłębie Lubin 1: 1, Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 3: 2, Górnik Zabrze – Wisła Kraków 3: 2, Legia Warszawa – Sandecja Nowy Sącz 2: 0, Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 0: 1, Lech Poznań – Piast Gliwice 5: 1, 31 lipca godz. 18.00: Korona Kielce – Cracovia.

Wynik lepszy niż gra

Trochę w cieniu rozgrywek Ligi Mistrzów trwają zmagania w PGNiG Superligi. No cóż, emocje są …