Najnowsze informacje
fot. D. Ossowski

Z parkietu do gabinetu prezesa

Przed tygodniem Rada Nadzorcza SPR Wisła Płock ogłosiła, że nowym prezesem klubu został Adam Wiśniewski. Zastąpił na tym stanowisku Artura Zielińskiego.
Wiśniewski o końcu kariery sportowej poinformował w styczniu 2017 roku, przed mistrzostwami świata we Francji. Ostatni mecz w barwach klubu, którego zawodnikiem był 18 lat, rozegrał 27 maja przeciwko Vive Tauron Kielce. – Kończę karierę, mam 37 lat, zdrowie już nie to samo. Powiedziałem sobie „dość”. I żeby było jasne – nie zamierzam odchodzić do innego klubu – powiedział wtedy, nie zdradzając, że nie zamierza rozstawać się z klubem, tylko zamieni parkiet na gabinet prezesa.
Piłkarz ręczny Adam Wiśniewski jest wychowankiem ORLEN Wisły Płock. Od 18 lat biegał po parkiecie drużyny seniorów, zdobywając z kolegami medale mistrzostw Polski, Puchary Polski. W ostatnich trzech sezonach trafiał z drużyną do TOP 16 Ligi Mistrzów.
W drużynie seniorów debiutował w wieku 19 lat. Jego kariera rozwijała się znakomicie. Był jednym z najlepszych prawoskrzydłowych w kraju, a także w reprezentacji Polski. U szczytu kariery dostawał propozycje z klubów zagranicznych, niestety plany przerwała w 2006 roku kontuzja – zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie.
Po operacji i rocznej rehabilitacji, zanim znów wybiegł na parkiet, kontuzja się odnowiła. Kiedy po raz trzeci kolano odmówiło posłuszeństwa, myślał nawet o rezygnacji ze sportu. Wspierany przez klubowych działaczy przeszedł kolejną operację, rehabilitację i w sumie, po trzech latach, w wieku 29 lat wrócił w pełnej dyspozycji na boisko.
W czasie gdy leczył kontuzję, polska reprezentacja odnosiła swoje największe sukcesy. Bez Wiśniewskiego. Jedyny brązowy medal na międzynarodowej imprezie wywalczył wraz z kolegami z kadry dopiero w 2015 roku na mistrzostwach świata w Katarze. Uczestniczył także w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, po których rozstał się z reprezentacją Polski.
O planach nowego prezesa na kolejny sezon napiszemy w następnym numerze TP.

 Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …