Najnowsze informacje
fot. D. Ossowski

ORLEN Wisła przed wielką szansą

W Ljubljanie odbyło się losowanie grup Ligi Mistrzów. ORLEN Wisła ponownie znalazła się w grupie A, ale w tym sezonie z drużynami: FC Barcelona, Vardar Skopje, Rhein Neckar Lowen, PDD Zagrzeb, Pick Szeged, IFK Kristianstadt i HBC Nantes. – To trudna grupa, ale łatwych zespołów w szesnastce nie ma – powiedział były kapitan płockiego zespołu Adam Wiśniewski.
W 25. sezonie Ligi Mistrzów dwie polskie drużyny znalazły się w gronie 16 najlepszych europejskich drużyn. Przed losowaniem wiadomo było, że nie spotkają się w tej samej grupie. Rywalem ORLEN Wisły będzie zwycięzca rozgrywek Vardar Skopje, a Vive w grupie spotka się z Meszkowem Brześć.
Drużyna ORLEN Wisły po zakończeniu sezonu przeszła sporą metamorfozę. Odeszło pięciu zawodników: bramkarz Rodrigo Corrales, Dima Żytnikow, Miljan Pusica i Zbigniew Kwiatkowski oraz kapitan zespołu Adam Wiśniewski, który zakończył sportową karierę.
Od nowego sezonu do drużyny dojdą: Przemysław Krajewski, Nemanja Obradovic i bramkarz Adam Borbely. Wiele wskazuje na to, że na pierwszy, wyznaczony na 24 lipca trening, przyjedzie jeszcze jeden rozgrywający.
W takim składzie, choć nie można wykluczyć, że będą jeszcze zmiany, drużyna zagra w Superlidze oraz w Lidze Mistrzów. Co prawda w tym sezonie płocczanie nie trafili do „grupy śmierci”, ale „nasza” wylosowana też jest bardzo trudna.

Terminarz spotkań Ligi Mistrzów

13–17 lipca             ORLEN Wisła – Vardar Skopje
20–24 lipca            Rhein Neckar Lowen – ORLEN Wisła
27–30 września            ORLEN Wisła – Barcelona
4–8 października        PDD Zagrzeb – ORLEN Wisła
11–15 października        Pick Szeged – ORLEN Wisła
1–5 listopada            ORLEN Wisła – HBC Nantes
8–12 listopada            ORLEN Wisła – IFJ Kristanstadt
15–19 listopada            IFJ Kristanstadt – ORLEN Wisła
22–26 listopada            Nantes – ORLEN Wisła
28 listopada – 3 grudnia        ORLEN Wisła – Pick Szeged
14–18 lutego 2018        Barcelona – ORLEN Wisła
21–25 lutego            ORLEN Wisła – Rhein Neckar Lowen
28 lutego – 4 marca        Vardar – ORLEN Wisła

Po raz pierwszy od wielu lat z trybun lub przed telewizorem będzie oglądał mecze Ligi Mistrzów Adam Wiśniewski, który po ostatnim meczu poprzedniego sezonu zakończył sportową karierę. – Przed rokiem trafiliśmy do wyjątkowo trudnej grupy A. Spodziewaliśmy się, że w tym roku aż tak źle nie będzie. I rzeczywiście, chyba trochę trudniejszych rywali będą mieli w tej edycji kielczanie. My znów trafiliśmy do grupy A, ale tym razem grać będziemy także z nowymi rywalami. Chyba nigdy nie spotkaliśmy się z IFK Kristianstadt i HBC Nantes, dawno nie graliśmy z Zagrzebiem, Pick Szeged i Rhein Neckar Lowen. Dwukrotnie, w sezonie 2014/2015 i 2015/2016, odpadaliśmy z TOP 16 z Vardarem. To na pewno będzie bardzo trudny przeciwnik, z wielkimi ambicjami. Bardzo dobrze znamy się z zespołem Barcelony, w barwach której gra nasz wychowanek, Kamil Syprzak – wylicza były kapitan płockiej ekipy.
Losowanie przebiegało po myśli aktualnego kapitana płockiej drużyny, Marcina Wicharego, który miał nadzieję trafić na: Barcelonę, Pick Szeged, mistrza Szwecji IFK Kristianstadt i Zagrzeb. Z zespołów francuskich, ze względu na Rodrigo Corralesa, chciał PSG, ale nie miał nic przeciwko nowej drużynie z Nantes.
Najtrudniejszymi rywalami w grupie, kandydatami do miejsc 1–3 będą: mistrz Hiszpanii Barcelona, mistrz Macedonii Vardar i mistrz Niemiec Rhein Neckar Lowen. Teoretycznie pozostałe drużyny walczyć będą o IV miejsce i, przynajmniej na dziś, każda z nich ma szanse na miejsce tuż za podium.
Analizując terminarz spotkań warto dodać, że trzy pierwsze i trzy ostatnie spotkania z najsilniejszymi grupowymi rywalami dla ORLEN Wisły będą bardzo trudne. Warto więc awans do TOP 16, bo taki cel znowu zostanie postawiony przed drużyną, wywalczyć jeszcze w tym roku.

Jola Marciniak

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …