Najnowsze informacje

Nowy bramkarz ORLEN Wisły

Trzech zawodników wzmocni ORLEN Wisłę Płock w nowym sezonie. O przyjściu Przemysława Krajewskiego i Nemnji Obradovica klub poinformował wcześniej. Trzecim nowym piłkarzem ręcznym będzie bramkarz Telekom Veszprém – Ádám Borbély.
Od początku sezonu 2017/2018 nowym bramkarzem ORLEN Wisły będzie 21-letni, o znakomitych warunkach fizycznych (197/114), wychowanek Telekom Veszprem Ádám Borbély. Zawodnik podpisał z płockim klubem 2-letni kontrakt.
Ádám Borbély został zawodnikiem mistrza Węgier w wieku juniora. Na swoim koncie ma udział w mistrzostwach świata juniorów w 2013 roku, a później w młodzieżowych mistrzostwach Europy. W swojej krótkiej karierze był wypożyczony i bronił bramki: Balatonfüredi i Grundfos Tatabánya, a obecnie o miejsce w składzie rywalizuje z Rolandem Miklerem oraz Mirko Aliloviciem w Veszprem. Był także w szerokiej kadrze Węgier na mistrzostwach świata 2017 we Francji.
Młody zawodnik będzie trzecim, obok Marcina Wicharego i Adama Morawskiego, bramkarzem ORLEN Wisły. Na koniec sezonu, płocki klub opuści Rodrigo Corrales, który zostanie zawodnikiem Paris Saint Germain.
Z kontraktu podpisanego z młodym Węgrem zadowolony jest trener drużyny Piotr Przybecki. – Gdy cztery lata temu zawodnikiem ORLEN Wisły zostawał Rodrigo Corrales, mało kto w świecie piłki ręcznej znał jego nazwisko. Hiszpan szybko stał się ważnym ogniwem zespołu. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z Ádámem Borbélym, który dopiero stoi u progu kariery. Razem z trenerem bramkarzy Arturem Góralem uznaliśmy, że może nam pomóc i u nas rozwinąć skrzydła. Zdajemy sobie sprawę, że jest to młody bramkarz, który musi się jeszcze sporo uczyć. W Płocku dostanie swoją szansę – zapewnił trener.
Tuż po podpisaniu kontraktu zawodnik podkreślił, że uważa transfer do Płocka za bardzo dobry krok w karierze. – Uważam się za osobę pracowitą i dysponującą potencjałem, który pozwala mi na grę na wysokim poziomie. Do tej pory nie miałem do końca szansy, by pokazać swoją wartość. Między innymi dlatego zdecydowałem się na zmianę klubu. Płock jest idealnym miejscem dla mnie, tu mogę podnosić swoje umiejętności. Jestem bardzo podekscytowany możliwością gry w Płocku.
Ádám Borbély to trzeci zawodnik, który dołączy do ORLEN Wisły 1 lipca 2017 roku. Wcześniej kontrakty podpisali Przemysław Krajewski, obecnie zawodnik KS Azoty Puławy oraz Nemanja Obradović (Metalurg Skopje). Drużynę opuszczą: Rodrigo Corrales oraz Dimitri Żytnikow, który od nowego sezonu przenosi się do Pick Szeged. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …