Najnowsze informacje

MUKS Volley Płock w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

Historyczny sukces siatkarek
W Płocku odbył się turniej finałowy mistrzostw Mazowsza juniorek w siatkówce, z udziałem 6 zespołów: MUKS Volley Płock, LTS Legionovia, Legionowo I, LTS Legionovia Legionowo II, ESPES Sparta Warszawa, MOS WOLA Warszawa i Ósemka Siedlce. Płocczanki, podopieczne trenera Jerzego Chęcińskiego, zajęły IV, premiowane awansem do ćwierćfinału mistrzostw Polski miejsce.
Zespoły zafundowały sobie istny maraton siatkówki. Zawody trwały przez 5 dni i każdego dnia dziewczyny musiały walczyć o punkty w trzech meczach. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Zdaniem uczestników zawody stały na wysokim poziomie, nie brakowało emocji w każdym meczu.
Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że bezapelacyjnie najlepszym zespołem jest drużyna LTS Legionovii I. Trudno się jednak dziwić – w ekipie są cztery reprezentantki Polski w kategorii juniorek.
Płocki zespół zajął ostatecznie IV miejsce, wygrywając dwa mecze po 3:0 z MOS WOLA Warszawa i Ósemką Siedlce. – W pozostałych spotkaniach ulegliśmy faworytkom turnieju po 3:0. Ale to nasz wielki sukces, bo wygrana dwóch pojedynków dała nam upragniony awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorek, które odbędą się od 23 do 26 lutego w Bydgoszczy – cieszył się po turnieju trener i główny organizator mistrzostw Mazowsza, Jerzy Chęciński.
Kolejność drużyn mistrzostw Mazowsza juniorek:
1. LTS Legionovia (awans do 1/4 finałów MPJ)
2. ESPES Sparta Warszawa (awans do 1/4 finałów MPJ)
3. LTS Legionovia II
4. MUKS Volley Płock (awans do 1/4 finałów MPJ)
5. UKS Ósemka Siedlce
6. UMKS MOS Wola Warszawa
Skład zespołu: Izabela Chęcińska, Emilia Bąkowska, Aleksandra Kąpińska, Joanna Ostrowska, Natalia Kapturowska, Patrycja Dutkowska, Paulina Dądalska, Kinga Kowalczyk, Julia Taborek, Adrianna Muszyńska, Aleksandra Muszyńska i Julia Dąbkowska. Trenerzy: Jerzy Chęciński, Jacek Sobański, Mariusz Kwolek.
Patronat honorowy nad turniejem objęli: prezydent Płocka, marszałek województwa mazowieckiego oraz starosta powiatu płockiego. Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …