Najnowsze informacje
anal pump

Komplet punktów

W Głogowie płocka drużyna walczyła z miejscowym rywalem w meczu 2. kolejki PGNiG Superligi. Płocczanie pokonali Chrobrego 29: 20. To dobry początek rozgrywek – zgodnie z planem Nafciarze zainkasowali komplet punktów.
Trudno było oczekiwać wielkich emocji, choć wiadomo, że zgodnie z zasadą „bij mistrza” wszystkie drużyny, wiedząc, że z Vive nie mają szans, starają się sprawić niespodziankę w pojedynku z wicemistrzem Polski. Ale to wcale nie jest proste, w końcu to Orlen Wisła za kilka dni zagra w Lidze Mistrzów i forma drużyny musi być wysoka.
Nafciarze zaczęli od skutecznej obrony i wyprowadzania kontrataków. W 8. min. był remis 3: 3, a i później gospodarze nie pozwolili odskoczyć rywalom. Duża w tym zasługa Rafała Stachery, który między innymi w 11. min obronił rzut karny oraz drugą próbę pokonania bramkarza przez Sime Ivicia. Dopiero po drugiej dobitce Valentin Ghionea wyprowadził płocczan na prowadzenie 5: 4.
Do 20. min był remis, ale po rzutach Ghionei i Duarte Orlen Wisła wyszła na dwie bramki przewagi, 9: 7. Myliłby się jednak ten, kto pomyślał, że Chrobry przestał wierzyć w zwycięstwo. W 29. min spotkania głogowianie zdobyli kontaktową bramkę na wynik 11: 12. Ostatecznie jednak po golu Lovro Mihića płocczanie ustalili wynik I połowy na 11: 13.
Po zmianie stron wystarczyło kilka minut, by płocczanie prowadzili 4 golami. Był to efekt skutecznych kontr, z którymi gospodarze potrafili sobie poradzić. Niemal każda akcja kończyła się zdobyciem bramki i trener Jarosław Cieślikowski musiał poprosić o czas, by dać wskazówki swoim piłkarzom.
W 39. min płocczanie prowadzili 21: 15, zaś 48. min nawet 26: 16. Nikt nie miał złudzeń, że Orlen Wisła zainkasuje komplet punktów. Ostatecznie, po niezłej grze, zwłaszcza w II połowie, płocczanie pokonali Chrobrego Głogów 29: 20 i do swojego konta dopisali 3 punkty. Po raz drugi w tym sezonie wygrali z zespołem z grupy granatowej.
Przypominamy kibicom, że już w środę o godz. 18.30 przed własną publicznością Orlen Wisła zmierzy się z Sandra SPA Pogonią Szczecin, a w niedzielę wszyscy czekać będą na pierwsze starcie w rozgrywkach VELUX EHF Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje.
Orlen Wisła: Adam Borbély, Marcin Wichary – Przemysław Krajewski, Dan Racotea 2, Marko Tarabochia 3, Sime Ivić 2, Valentin Ghionea 2, Maciej Gębala 1, Jose de Toledo 2, Gilberto Duarte 2, Igor Źabić 3, Tomasz Gębala 5, Lovro Mihić 5, Michał Daszek 2.
Pozostałe wyniki: Zagłębie Lubin – MKS Kalisz 32: 28, Spójnia Gdynia – Górnik Zabrze 25: 28, Vive Kielce – MMTS Kwidzyn 36: 21, Meble Wójcik Elbląg – Gwardia Opole 20: 23, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Azoty Puławy 28: 23, Sandra Spa Szczecin – Wybrzeże Gdańsk 22: 24, Stal Mielec – Legionowo 32: 28.

Wygrała też II drużyna
Rozgrywki ligowe rozpoczęła także I liga piłki ręcznej mężczyzn, czyli do akcji wkroczyła Orlen Wisła II. Mimo niezłego meczu przeciwko Nielbie Wągrowiec płocczanie przegrali, choć dopiero w rzutach karnych.
Mecz Orlen Wisła II – Nielba był niezwykle emocjonujący od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów. Żadna z drużyn nie narzuciła swojego stylu gry rywalom, prowadziła to jedna, to druga, a wynik niemal przez cały czas oscylował wokół remisu.
W 51. min, po trzech kolejnych trafieniach najskuteczniejszego na boisku Bartosza Wojdaka, Orlen Wisła II prowadziła 27: 25. Kolejne minuty przyniosły jednak przewagę Nielby, której gracze cztery razy wpisali się na listę strzelców, przy tylko jednej bramce zdobytej przez Damiana Woźniaka.
W ostatnich minutach odpowiedzialność wziął na siebie Aleks Olkowski, który w 57. min doprowadził do remisu 30: 30. Gospodarze mieli jeszcze rzut karny na wagę trzech punktów, ale pojedynek z naszym bramkarzem przegrał Paweł Gregorek.
Ponieważ zgodnie z nowymi przepisami mecz musi zostać rozstrzygnięty, sędziowie zarządzili rzuty karne. W nich minimalnie lepsi okazali się rywale, zdobywając cztery przy trzech bramkach Orlen Wisły, i to oni ostatecznie zapisali na swoim koncie dwa punkty. W pierwszym, przegranym ostatecznie pojedynku Orlen Wisła dostała jeden punkt.
Orlen Wisła: Ruciński, Rybicki – Janiszewski, Kondracki, Skibiński, Olkowski 5, Rupp 5, Wołowiec 6, Wojdak 8, Woźniak 6, Zaremba, Brzeziński.

Jol.

Porażka na inaugurację Ligi Mistrzów. Vardar lepszy od Wisły [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu rozgrywek EHF Ligi Mistrzów drużynie Wisły Płock nie udało się odnieść zwycięstwa. …