Najnowsze informacje

Goście się postawili…

Super szlagierem nazwano sobotni pojedynek między drugą i trzecią drużyną poprzedniej edycji rozgrywek. Goście starali się, jak mogli, by dotrzymać kroku płocczanom, ale umiejętności wystarczyły im tylko na I połowę.
Bardzo wyrównana była I połowa spotkania Superligi piłki ręcznej mężczyzn. Podopieczni trenera Piotra Przybeckiego, którzy do meczu po raz pierwszy w tym roku przystąpili w swoim najsilniejszym składzie, nie mogli sobie poradzić z rywalami. Przez 30 minut wynik oscylował w okolicach remisu. Taką samą ilość bramek zanotowano aż 9 razy.
Po przerwie, w 36. min, płocczanie prowadzili już 18: 15, a w 44. – nawet 22: 16. I nie był to koniec możliwości drużyny. Stojący między słupkami Adam Morawski zamurował dostęp do bramki, dzięki czemu rywale zdołali rzucić tylko 6 goli. To była połowa spotkania, jaką chcielibysmy oglądać w sobote w Lidze Mistrzów.
Po meczu trener Piotr Przybecki powiedział: – Dziękuję trenerowi Waszkiewiczowi i chłopakom z Puław za to spotkanie, które dla nas nie było takie łatwe, jak wskazuje wynik. Myślę, że dobrze weszliśmy w mecz w pierwszych 15 minutach w ustawieniu Danem Racotea na środku, Tomkiem Gębalą, Jose de Toledo i Maćkiem Gębalą. Dobrze to funkcjonowało. Później Puławy grały mądrze, to trzeba przyznać. Obrona 5-1 trochę nam popsuła szyki i straciliśmy rytm gry. Natomiast w drugiej połowie ,,włączyła się” bramka, bo Adam Morawski wybronił nam wiele takich sytuacji, które są trudne do wybronienia. No ale po to też są bramkarze i bardzo liczymy na ich pomoc. Ogólnie podobała mi się energia, podejście i zaangażowanie chłopaków w tym meczu. Fajnie, że jak do tej pory potrafimy utrzymać małą liczbę straconych bramek.
ORLEN Wisła Płock: Morawski, Wichary – Daszek 4, Toledo 5, Duarte 2, T. Gębala 3, M. Gębala, Ghionea 1, Ivić 1, Krajewski, Mihić 3, Obradović 1, Piechowski 1, Racotea 5, Tarabochia 1, Źabić 4.
KS Azoty-Puławy: Bogdanow, Koszowy – Grzelak, Gumiński 1, Jarosiewicz, Jurecki 1, Kasprzak, Masłowski 2, Orzechowski, Ostrouszko, Panić 1, Podsiadło 6, Prce 1, Seroka 5, Skrabania 3, Titow.

Górą kobiety
Druga drużyna ORLEN Wisły nie grała meczu ligowego, za to 6 lutego o godz. 15.00 w płockiej hali będzie podejmować MKS Nielbę Wągrowiec.
W weekend w Zawadzkiem rozegrana została 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów. Płocki zespół zanotował komplet zwycięstw. Wygrał z Nielbą 36: 26, ŚKPR Świdnicą 32: 25 i z gospodarzami, ASPR Zawadzkie – 31: 23, co dało płocczanom awans do 1/8 finału mistrzostw.
Wyniki meczów ligowych I ligi kobiet: SMS ZPRP II Płock – AP Poznań 28: 21, MTS Kwidzyn – MMKS Jutrzenka Płock 23: 26, Urbi Gniezno – SMS ZPRP II Płock 19: 19.