Najnowsze informacje

Brązowy medal Moniki Olczyk

W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w judo. UKS Sakurę Judo Płock reprezentowała dwójka judoków – Monika Olczyk, uczennica ZST, startująca w kategorii wagowej do 48 kg oraz Kacper Korzeniewski, uczeń III LO, który walczył w kategorii wagowej do 60 kg.
Monika Olczyk wywalczyła brązowy medal wygrywając przed czasem dwa pojedynki eliminacyjne w grupie. Trzecią walkę eliminacyjną przegrała z Anną Olejnik z UKS Gimnazjon Suchy Las.
– Walka nie zakończyła się w regulaminowym czasie. O zwycięstwie decydowała dogrywka polegająca na tym, że zawodniczka, która wykona jako pierwsza punktowany atak, wygrywa. Anna Olejnik trzy tygodnie temu w Pucharze Polski przegrała z Moniką przed czasem. Przeciwniczka bardzo dobrze przygotowała się do kolejnej walki z płocczanką, która wygrała i zdobyła złoty medal w Pucharze Polski. Do Poznania jechała jako faworytka. Ostatecznie wyszła z grupy z drugiego miejsca, a w pojedynku o wejście do finału spotkała się z Oliwią Piechotą z Akademii Judo Poznań, która w zawodach była poza zasięgiem rywalek. Monika przegrywając walkę na punkty ostatecznie zawody ukończyła na trzecim miejscu podium, zadowalając się brązowym medalem – opowiada o starcie Moniki trener Piotr Masztakowski.
Drugi reprezentant, Kacper Korzeniewski, pierwszą walkę wygrał przed czasem z Szymonem Ngo Trongiem z Mińska Mazowieckiego. W 1/8 finału płocczanin stoczył bardzo dobrą, niestety przegraną walkę z Patrykiem Łoziakiem z Czarnych Bytom, późniejszym mistrzem Polski.
Kacprowi po przegranym wcześniejszym pojedynku pozostało bić się o brązowy medal w walkach repasażowych. Wygrał kolejne dwie walki z Tomaszem Jankowiakiem z Poznania oraz z Maciejem Stańczykiem z Juvenii Wrocław.
Płocczanin w ostatnim Pucharze Polski przegrał z Maćkiem walkę o brąz, ale w mistrzostwach był górą. W ostatnim barażowym pojedynku na jego drodze stanął mistrz Polski z 2016 roku Rafał Skrzat z Millenium Rzeszów. Niestety walka przebiegała pod dyktando rywala. Kacper po wykonaniu trzech realnych ataków przegrał przez skutecznie założone trzymanie i ostatecznie musiał zadowolić się V miejscem na mistrzostwach Polski.
– Jestem bardzo zadowolony, bo był to nasz debiut na mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej junior. Wcześniejsze medale z mistrzostw Polski zdobywaliśmy w kategoriach juniora młodszego oraz młodzika. Kacper i Monika mają przed sobą dwa lata startów w zawodach juniorskich, więc będzie jeszcze nie raz okazja, by pochwalić się ich wyczynami – skomentował start swoich podopiecznych Piotr Masztakowski. Warto w tym miejscu dodać, że po starcie w mistrzostwach Monika Olczyk w rankingu Polskiego Związku Judo zajmuje I miejsce, a Kacper awansował na VI pozycję.
Start zawodników Sakury w Poznaniu był możliwy dzięki Włodzimierzowi Pianowskiemu z Centrum Rehabilitacji Medycznej Milenium, gdzie zawodnicy są objęci opieką medyczną. Swój udział ma też dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Dariusz Tyburski, bo to dzięki niemu zawodnicy przygotowują się do startów w zawodach.
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …