Najnowsze informacje
anal pump

Brązowe medale płocczanek

Z udziałem 197 zawodników i zawodniczek z 66 klubów z całego kraju, w Nowym Targu odbyły się mistrzostwa Polski low kick seniorów i juniorów. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawały płocczanki.
W mistrzostwach Polski w kickboxingu w barwach klubu UKS Sanda Płock wystartowały dwie zawodniczki, które przywiozły do Płocka brązowe medale po znakomitym występie w formule low kick.
Klaudia Kozłowska, uczennica płockiej Jagiellonki, na zawody wyjechała prosto z egzaminu gimnazjalnego. W swoim ringowym debiucie walczyła w kategorii juniorek młodszych, do 52 kg.
– Pokazała serce do walki rywalizując w półfinale z bardziej doświadczoną zawodniczką z klubu Champion Gdańsk, Aleksandrą Mądraszewską, która ostatecznie wygrała całą kategorię i została mistrzynią Polski. Natomiast Agata Fijałkowska, która trenuje od niespełna roku, w walce półfinałowej zmierzyła się z bardzo dobrą reprezentantką Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec Patrycją Woźniak – przedstawia swoje podopieczne trener Piotr Paśnik.
Po zaciętej walce sędziowie wygłosili werdykt 2-1 dla Patrycji Woźniak, która ostatecznie wygrała całą kategorię. – Pozostaje spory niedosyt po tej walce, bo Agata, celnie trafiając kopnięciem na wątrobę, doprowadziła do liczenia przeciwniczki i w kolejnej rundzie, po następnym celnym trafieniu, jej rywalka nie była w stanie kontynuować walki. Sędzia zamiast wyliczyć Patrycję, dał ostrzeżenie dla naszej zawodniczki. A niedosyt dlatego, że cała akcja odbywała się blisko naszego narożnika i dokładnie było widać czyste trafienie – dodaje trener.
Ostatecznie Agata przywiozła brązowy medal w kategorii junior starszy do 60 kg. To już trzeci tegoroczny medal mistrzostw Polski Agaty w kolejnej formule kickboxingu.
W zawodach startowała również wychowanka UKS Sanda Płock Dagmara Tchorek, która obecnie studiuje w Warszawie i tam trenuje kickboxing w klubie Palestra, ale gdy jest w Płocku, nadal ćwiczy w rodzimym klubie.
Dagmara także zdobyła brązowy medal, w kategorii seniorek do 48 kg. W ćwierćfinale pokonała przed czasem Natalię Małachowicz (Nowotarski Klub Sportów Walki), w półfinale nieznacznie przegrała stosunkiem głosów 2-1 z bardzo doświadczoną rywalką, Ewą Boś (SKF Boksing Zielona Góra) i w ten sposób zdobyła brązowy medal w kategorii seniorek do 48 kg.
W wushu Dagmara reprezentuje barwy płockiego klubu, z którego została powołana do reprezentacji na mistrzostwa Europy, które odbędą się w maju w Gruzji. Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 roku.
Jol.

Brązowy medal płocczan

W czerwcowy weekend na poznańskiej Malcie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w wioślarstwie. Była to …