Najnowsze informacje

Bilans: dwie porażki i zwycięstwo

W minionym tygodniu do drużyny doszło dwóch nowych młodych piłkarzy, a zespół Wisły zagrał dwa mecze sparingowe, pokonując Górnika Łęczna 1: 0 i przegrywając z Pogonią Siedlce 0: 3. Na swoim koncie w tym okresie przygotowawczym Nafciarze zanotowali już porażkę 0: 3 z Legią Warszawa, ale nie wyniki są teraz najważniejsze. Najważniejsze jest, by zespół zaczął wygrywać od 14 lipca.
W sobotę po meczu z Pogonią Siedlce do Płocka wróciła drużyna Wisły Płock. W czasie zgrupowania płocczanie zagrali trzy mecze kontrolne. Pierwszy z Legią przegrali 0: 3, drugim rywalem był spadkowicz z ekstraklasy – Górnik Łęczna. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 1: 0, a bramkę zdobył w 70. min gruziński skrzydłowy Giorgi Merebaszwili.
W I połowie spotkania bohaterem zespołu z Łęcznej był bramkarz Wojciech Małecki, który przynajmniej dwukrotnie wybawił swój zespół z opresji. Najpierw swoją szansę miał Bozidar Vasev, a chwilę później z linii pola karnego uderzał Kamil Biliński.
Na II połowę wybiegła zmieniona drużyna Wisły. Trener Marcin Kaczmarek zdecydował się na wprowadzenie na murawę sześciu nowych piłkarzy. W 70. min wynik ustalił Giorgi Merebaszwili, który pokonał Sergiusza Prusaka. I choć płocczanie mogli podwyższyć wynik, to nie wykorzystali wypracowanych okazji.
Wisła Płock: Gustavo Busatto (46. Mateusz Kryczka) – Cezary Stefańczyk (46. Jakub Łukowski), Bartłomiej Sielewski (85. Cezary Stefańczyk), Damian Byrtek, Paul Parvulescu (46. Patryk Stępiński) – Adam Dźwigała, Dominik Furman (46. Giorgi Merebaszwili) – Bozidar Vasev, Nico Varela (63. Dawid Kieplin), Arkadiusz Reca (46. Dominik Kun) – Kamil Biliński (46. Mateusz Piątkowski).
W trzecim sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego Wisła Płock zmierzyła się w Siedlcach z miejscową, III-ligową Pogonią. Jeśli ktoś myślał, że będzie to okazja do strzelania bramek, to srodze się zawiódł. W 16. min po dośrodkowaniu wynik spotkania otworzył Dariusz Zjawiński. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2: 0 w 42. min.
Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg gry i… zdobyli kolejnego gola. W 72. min wynik 3: 0 dla Pogoni Siedlce ustalił Damian Świerblewski.
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała (46. Patryk Stępiński), Damian Byrtek, Paul Pârvulescu (62. Dawid Kieplin) – Giorgi Merebaszwili (69. Mateusz Piątkowski), Dominik Furman, Damian Rasak, Nico Varela (42. Jakub Łukowski), Arkadiusz Reca (88. Paul Pârvulescu) – Mateusz Piątkowski (46. Kamil Biliński).
W sobotę, 8 lipca Nafciarze rozegrają ostatni sparing przed początkiem sezonu. Przeciwnikiem płocczan będzie Śląsk Wrocław. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.
Wisła stawia na młodych
W czasie zgrupowania z Wisłą podpisali kontrakty dwaj piłkarze: Adam Dźwigała i Damian Rasak. Fachowcy obydwu komplementują i podziwiają za umiejętności.
21-letni Adam Dźwigała, ma za sobą doświadczenia w Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk, Górniku Zabrze oraz Górniku Łęczna. Zawodnik związał się z Wisłą 2-letnim kontraktem, w którym zawarta została opcja przedłużenia na kolejny sezon. Młody Dźwigała, bo nie jest tajemnicą, że to syn znanego piłkarza Dariusza Dźwigały, zadebiutował w ekstraklasie w barwach Jagiellonii we wrześniu 2012 roku. W Białymstoku spędził w sumie dwa i pół roku, potem przeniósł się do Lechii, skąd był wypożyczany do Górnika Zabrze oraz Górnika Łęczna.
W sezonie 2016/2017, występując w barwach Górnika Łęczna, miał na swoim koncie 13 występów i 2 bramki. W sumie zaliczył 67 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej i 11 w Pucharze Polski, wpisując się 9 razy na listę strzelców. Obok występów ligowych ma w dorobku spotkania w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych.
Damian Rasak przechodzi do Wisły na zasadzie transferu definitywnego z Miedzi Legnica. 21-letni wychowanek Elany Toruń związał się z Wisłą 3-letnim kontraktem. Młody piłkarz zaczął karierę w II lidze, gdzie występował od sezonu 2012/2013. Dwa i pół roku spędził we Włoszech, gdzie reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Chievo Werona, FC Bari 1908 i SEF Torres 1903.
W 2016 roku wrócił do kraju, do Miedzi Legnica, gdzie występował w środku pola lub na skrzydle. Wystąpił w 42 meczach i zdobył 5 bramek. W poprzednim sezonie zagrał w 31 spotkaniach i strzelił w nich 4 gole. Grał także w juniorskich reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

 Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …