Najnowsze informacje

Bartek Kwolek najlepszym przyjmującym

O Bartku Kwolku, aktualnym mistrzu świata U-21 w siatkówce, zawodniku drużyny marzeń, MVP wielu turniejów międzynarodowych, można śmiało powiedzieć, że siatkówka od urodzenia jest jego pasją i miłością. Choć w lipcu skończy dopiero 20 lat, to jest już uznanym zawodnikiem, przed którym otwiera się wielka kariera.
Po zakończeniu mistrzostw w Brnie (Czechy) Bartek Kwolek był bardzo zmęczony. – W ciągu dziesięciu dni rozegraliśmy osiem spotkań. To nas fizycznie wykończyło. Bardzo cieszymy się z sukcesu i z tego, że od lat utrzymujemy wysoki poziom. A na dodatek daliśmy dużo radości kibicom – powiedział po powrocie do Polski.
PZPS ogłosił szeroką kadrę zawodników na mistrzostwa świata U-23 w Egipcie i kadrę seniorów. Na obydwu listach znalazł się Bartek, ale – jak powiedział – raczej nie będzie uczestniczyć w tych imprezach. – Mamy krótkie urlopy, do 16 lipca, należy nam się trochę wolnego. Potem podejmiemy decyzję, czy pojedziemy na kolejne mistrzostwa – dodał.
O karierze zawodnika opowiedział nam tata Bartka: – Do 14 roku życia syn uczył się siatkówki ode mnie. Razem jeździliśmy na zawody, już wtedy grał z nami, seniorami. Dlatego postanowiliśmy, że dalej powinien rozwijać się pod okiem trenerów. Na rok poszedł do założonej przez Marcina Gortata szkoły siatkarskiej, do Łodzi. Kolejne dwa lata spędził w Akademii Talentów, a II i III klasę liceum oraz maturę zaliczył w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.
Karierę seniorską rozpoczął w wieku 19 lat w Plus Lidze, w AZS Politechnika Warszawa, dziś Onico Warszawa. Barw tego klubu będzie bronił do końca sezonu 2017/2018. – Siatkówka jest wielką pasją Bartka, poświęca się całkowicie tej dyscyplinie sportu. Dwukrotnie był MVP mistrzostw świata, teraz został najlepszym przyjmującym świata. To wielkie wyróżnienie, dzięki któremu trafił do kadry seniorskiej. Za nim jest długi i ciężki sezon ligowy, mistrzostwa świata, musi teraz odpocząć. To przecież jest początek jego kariery – powiedział tata Bartka.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Arek Reca zawodnikiem Bergamo

Rekordowy transfer Wisły Płock Wydaje się kibicom, że jesteś w Płocku bardzo długo, a to …