Najnowsze informacje

Wiosenne zwyczaje

Muzeum Wsi Mazowieckiej przygotowało atrakcyjną ofertę dla sierpczan. Wszystko w ramach programu „Zwyczaje wiosenne na Mazowszu”.
Program powstał z myślą o osobach, które chciałyby bliżej poznać obrzędowość Świąt Wielkanocnych, a nie mają możliwości skorzystania z pakietu dla grup zorganizowanych.
Pierwszą atrakcją jest prezentacja multimedialna przybliżająca obrzędowość wielkanocną, której projekcja odbywa się o godz. 11.30 (cena 3 zł od osoby). Na godz. 12.00 zaplanowano warsztaty wielkanocne, w ramach których uczestnicy własnoręcznie wykonają palmę i pisankę lub kartę wielkanocną (6 zł). Natomiast o godz. 13.00 uczestnicy mogą zwiedzić teren ekspozycji z przewodnikiem lub samodzielnie (bilet wstępu – 8 zł ulgowy lub 13 zł normalny; koszt usługi przewodnika – 5 zł od osoby). W zabytkowych obiektach prezentowana jest wystawa okolicznościowa „Wielkanoc na Mazowszu”.
Natomiast godz. 15.00 to pora przejażdżki bryczką lub wozem, podczas której można podziwiać panoramę skansenu. Ta atrakcja jest przeznaczona dla minimum 4 osób (7 lub 6 zł/osoba).
Program jest realizowany w każdą sobotę i niedzielę do 30 kwietnia (z wyjątkiem 9, 15 i 16 kwietnia). Skansen do korzystania z atrakcji zaprasza osoby powyżej 6. roku życia. Dzieci do lat 12 mogą korzystać z atrakcji pod opieką osoby pełnoletniej. Opiekun ponosi opłatę za bilet wstępu do muzeum, usługę przewodnika oraz przejażdżki konne. Nie ponosi natomiast opłaty za udział w warsztatach, jeśli tylko pomaga dziecku. Szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie www.mwmskansen.pl.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Najlepsi gimnazjaliści

Ponad 40 uczestników z 11 szkół zaprezentowało się w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego „W poezji …

Jeden komentarz

  1. Tradycje trzeba kultywować :)