Najnowsze informacje

W pełni udany rewanż

Dziewiąta kolejka rozgrywek grupy trzeciej II ligi dla piłkarzy ręcznych Kasztelana Sierpc zakończyła się zwycięstwem. Wygrali u siebie z UMCS Lublin 39:22 (16:12). Na półmetku rozgrywek ligowych beniaminek z Sierpca zajmuje wysoką trzecią lokatę.
Ostatni raz ligowe boje z lublinianami drużyna Kasztelana toczyła w sezonie 2006/2007. Właśnie w marcu 2007 sierpczanie podejmowali sąsiadującą z nimi w tabeli siódemkę UMCS na własnym parkiecie. Wtedy po zaciętym meczu minimalnie lepsi byli goście (24:25). Po prawie pięciu latach przyszedł czas na rewanż.
Pierwsza połowa tego spotkania nie potwierdziła jednak ogromnej różnicy, jaka dzieliła w tabeli obydwa zespoły. Kasztelan już w 20. minucie gry prowadził 9:5. Wszystko to za sprawą świetnego początku Macieja Mazurowskiego i Marcina Iwińskiego w ataku oraz Mariusza Strześniewskiego w bramce. Swoje cztery trafienia w tej części gry dołożył także niezawodny Patryk Przygucki. W dalszych minutach lublinianie zdobyli kilka bramek, ale na przerwę schodzili przegrywając 16:12. Druga połowa była już popisem sierpczan, zwłaszcza jeśli chodzi o defensywę. Podopieczni Marka Listkowskiego stracili w tej części gry tylko dziesięć bramek. Sami zaaplikowali rywalom aż 23 trafienia. Wygrana 39:22 na zakończenie rundy jesiennej była więc w pełni zasłużona. Oprócz samego zwycięstwa bardzo pozytywny jest fakt, że aż jedenastu szczypiornistów gospodarzy wpisało się w tym meczu na listę strzelców. Najbardziej cieszą bramki młodych wychowanków klubu, którzy walczą o jak najwięcej minut na boisku. Postawa Mariusza Strześniewskiego, Marcina Iwińskiego (3 bramki) i Huberta Rutkowskiego (4 bramki) daje powody do optymizmu i pozytywny ból głowy dla trenera sierpczan. Na koniec podziękowania należą się 150 sierpeckim kibicom. Dzięki obecności (kupione bilety) i dopingowi pomogli drużynie, która znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej.
Jeszcze przed prezentacją drużyn upominek w postaci piłki i pucharu dla sekcji piłki ręcznej MKS Kasztelan z okazji 85-lecia klubu wręczyli wicestarosta sierpecki Marek Gąsiorowski i przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Mariusz Turalski. – To dla nas bardzo sympatyczna niespodzianka. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z władzami powiatu w roku 2012 – przyznał wiceprezes Kasztelana Sierpc ds. piłki ręcznej Zbigniew Bombalicki.
Współpraca starostwa powiatowego z największym i najbardziej znanym klubem w Sierpcu i powiecie sierpeckim rozpoczęła się w bieżącym roku. I już w 2011 roku MKS Kasztelan, jako organizacja pozarządowa, otrzymał pewne fundusze z powiatowej kasy m.in. na udział w zimowo-letnich obozach sportowych piłki ręcznej, organizację turniejów towarzyskich czy akcję „Lato z piłką dla dzieci i młodzieży”.
– Piłkarze i szczypiorniści Kasztelana Sierpc to najlepsza wizytówka nie tylko miasta, ale i całego powiatu sierpeckiego. Zależy nam jako powiatowi, aby wspierać klub w sektorach młodzieżowych tam, gdzie szkoli się zdolnych wychowanków, którzy będą w przyszłości reprezentować klub i cały powiat. Pieniądze wydane na piłkarzy ręcznych to pewna inwestycja, co potwierdził ubiegłoroczny wielki sukces młodych szczypiornistów Kasztelana Sierpc, którzy dotarli do fazy półfinałowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – mówił o planach współpracy radny Mariusz Turalski.

KASZTELAN SIERPC – UMCS LUBLIN 39:22 (16:12)
Kasztelan: Strześniewski, Jarosz – Przygucki 6, Klimek 3, Iwiński 3, Królikowski 3, Chmielewski 5, Krydziński 4, Kulik 1, Frankiewicz, Jagodziński 2, Mazurowski 4, Kozłowski 2, Rutkowski 4, Grabowski.    (rad)

Pierwsze miejsce dla Czarka

Uczniowie sierpeckiego Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego walczą w olimpijskich konkursach. W finałowym etapie …