Najnowsze informacje
anal pump

W pełni udany rewanż

Dziewiąta kolejka rozgrywek grupy trzeciej II ligi dla piłkarzy ręcznych Kasztelana Sierpc zakończyła się zwycięstwem. Wygrali u siebie z UMCS Lublin 39:22 (16:12). Na półmetku rozgrywek ligowych beniaminek z Sierpca zajmuje wysoką trzecią lokatę.
Ostatni raz ligowe boje z lublinianami drużyna Kasztelana toczyła w sezonie 2006/2007. Właśnie w marcu 2007 sierpczanie podejmowali sąsiadującą z nimi w tabeli siódemkę UMCS na własnym parkiecie. Wtedy po zaciętym meczu minimalnie lepsi byli goście (24:25). Po prawie pięciu latach przyszedł czas na rewanż.
Pierwsza połowa tego spotkania nie potwierdziła jednak ogromnej różnicy, jaka dzieliła w tabeli obydwa zespoły. Kasztelan już w 20. minucie gry prowadził 9:5. Wszystko to za sprawą świetnego początku Macieja Mazurowskiego i Marcina Iwińskiego w ataku oraz Mariusza Strześniewskiego w bramce. Swoje cztery trafienia w tej części gry dołożył także niezawodny Patryk Przygucki. W dalszych minutach lublinianie zdobyli kilka bramek, ale na przerwę schodzili przegrywając 16:12. Druga połowa była już popisem sierpczan, zwłaszcza jeśli chodzi o defensywę. Podopieczni Marka Listkowskiego stracili w tej części gry tylko dziesięć bramek. Sami zaaplikowali rywalom aż 23 trafienia. Wygrana 39:22 na zakończenie rundy jesiennej była więc w pełni zasłużona. Oprócz samego zwycięstwa bardzo pozytywny jest fakt, że aż jedenastu szczypiornistów gospodarzy wpisało się w tym meczu na listę strzelców. Najbardziej cieszą bramki młodych wychowanków klubu, którzy walczą o jak najwięcej minut na boisku. Postawa Mariusza Strześniewskiego, Marcina Iwińskiego (3 bramki) i Huberta Rutkowskiego (4 bramki) daje powody do optymizmu i pozytywny ból głowy dla trenera sierpczan. Na koniec podziękowania należą się 150 sierpeckim kibicom. Dzięki obecności (kupione bilety) i dopingowi pomogli drużynie, która znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej.
Jeszcze przed prezentacją drużyn upominek w postaci piłki i pucharu dla sekcji piłki ręcznej MKS Kasztelan z okazji 85-lecia klubu wręczyli wicestarosta sierpecki Marek Gąsiorowski i przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Mariusz Turalski. – To dla nas bardzo sympatyczna niespodzianka. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z władzami powiatu w roku 2012 – przyznał wiceprezes Kasztelana Sierpc ds. piłki ręcznej Zbigniew Bombalicki.
Współpraca starostwa powiatowego z największym i najbardziej znanym klubem w Sierpcu i powiecie sierpeckim rozpoczęła się w bieżącym roku. I już w 2011 roku MKS Kasztelan, jako organizacja pozarządowa, otrzymał pewne fundusze z powiatowej kasy m.in. na udział w zimowo-letnich obozach sportowych piłki ręcznej, organizację turniejów towarzyskich czy akcję „Lato z piłką dla dzieci i młodzieży”.
– Piłkarze i szczypiorniści Kasztelana Sierpc to najlepsza wizytówka nie tylko miasta, ale i całego powiatu sierpeckiego. Zależy nam jako powiatowi, aby wspierać klub w sektorach młodzieżowych tam, gdzie szkoli się zdolnych wychowanków, którzy będą w przyszłości reprezentować klub i cały powiat. Pieniądze wydane na piłkarzy ręcznych to pewna inwestycja, co potwierdził ubiegłoroczny wielki sukces młodych szczypiornistów Kasztelana Sierpc, którzy dotarli do fazy półfinałowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – mówił o planach współpracy radny Mariusz Turalski.

KASZTELAN SIERPC – UMCS LUBLIN 39:22 (16:12)
Kasztelan: Strześniewski, Jarosz – Przygucki 6, Klimek 3, Iwiński 3, Królikowski 3, Chmielewski 5, Krydziński 4, Kulik 1, Frankiewicz, Jagodziński 2, Mazurowski 4, Kozłowski 2, Rutkowski 4, Grabowski.    (rad)