Najnowsze informacje

Upamiętnieni tablicą

W Sierpcu odsłonięto tablicę upamiętniającą ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego oraz księdza prałata Bronisława Gostomskiego. Obaj byli związani z Sierpcem. Zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Po nabożeństwie w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei odsłonięta została tablica poświęcona Ryszardowi Kaczorowskiemu i ks. Bogusławowi Gostomskiemu, którą ufundował sierpczanin Kazimierz Czermiński.
W uroczystości uczestniczyli rodzina ks. Bronisława Gostomskiego, władze miasta, powiatu sierpeckiego, asysta wojskowa, harcerze oraz mieszkańcy Sierpca.
Ksiądz prałat Bogusław Gostomski urodził się w Sierpcu. W 1972 r. w płockiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie. Od 1979 r. pracował w Wielkiej Brytanii. Był proboszczem w Peterborough i Bradford. Od 2003 r. pracował jako proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie. Był kapelanem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i duszpasterzem londyńskiego środowiska Rodzin Katyńskich. Został pochowany na sierpeckim cmentarzu.
Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Był honorowym obywatelem Miasta Sierpc.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Uczniowie z Ekonomika na zagranicznym stażu

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu wyjechała na staże do zagranicznych …