Upamiętnieni tablicą

W Sierpcu odsłonięto tablicę upamiętniającą ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego oraz księdza prałata Bronisława Gostomskiego. Obaj byli związani z Sierpcem. Zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Po nabożeństwie w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei odsłonięta została tablica poświęcona Ryszardowi Kaczorowskiemu i ks. Bogusławowi Gostomskiemu, którą ufundował sierpczanin Kazimierz Czermiński.
W uroczystości uczestniczyli rodzina ks. Bronisława Gostomskiego, władze miasta, powiatu sierpeckiego, asysta wojskowa, harcerze oraz mieszkańcy Sierpca.
Ksiądz prałat Bogusław Gostomski urodził się w Sierpcu. W 1972 r. w płockiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie. Od 1979 r. pracował w Wielkiej Brytanii. Był proboszczem w Peterborough i Bradford. Od 2003 r. pracował jako proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie. Był kapelanem prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i duszpasterzem londyńskiego środowiska Rodzin Katyńskich. Został pochowany na sierpeckim cmentarzu.
Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Był honorowym obywatelem Miasta Sierpc.
(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Sierpca mogą liczyć na pomoc

Inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełniania przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym …